Nu ook vooruitbetaling continuïteitsbijdrage voor zorgaanbieders zónder contract
De continuïteitsbijdrage kunnen zorgaanbieders in mei aanvragen. De vooruitbetaling op de continuïteitsbijdrage is voor zorgaanbieders bij wie de financiële nood te hoog is om tot mei te wachten. Zorgaanbieders die onder meer werken in de mondzorg, fysiotherapie, oefentherapie en ergotherapie kunnen deze vooruitbetaling onder bepaalde voorwaarden aanvragen.
Aanvraag vooruitbetaling
Zorgverzekeraars Nederland wil de vooruitbetaling voor zorgaanbieders zonder contract gefaseerd aanbieden. Daarom geldt voor zorgaanbieders van verschillende branches een andere startdatum voor het indienen van hun aanvraag:
- Vanaf 22 april voor fysiotherapie.
- Vanaf 24 april voor mondzorg.
- Vanaf 28 april de overige sectoren: kraamzorg, oefentherapie, ergotherapie, wijkverpleging, zittend ziekenvervoer en zelfstandige behandelcentra in de medisch specialistische zorg.
Vooruitbetaling bij hoge nood
Zorgverzekeraars Nederland roept zorgaanbieders op om alleen vooruitbetaling aan te vragen als het echt niet anders kan. Dit in verband met de complexe en tijdrovende administratieve verwerking van de aanvragen. Alleen op die manier krijgen de zorgaanbieders die het écht nodig hebben op tijd hun vooruitbetaling, stelt de koepel van zorgverzekeraars.
Wilt u ook op de hoogte blijven van Medisch Ondernemen? Schrijf u hier in voor onze nieuwsbrieven Eerstelijn en Mondzorg.
Links: Zorgverzekeraar Nederland, Financiële steun zorgverzekeraars voor zorgaanbieders en Zorgverzekeraars Nederland, Aanvragen vooruitbetaling nu ook mogelijk voor zorgaanbieders zónder zorgcontract

Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Waar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders
10 dec om 13:30 uur5 minKabinetsformatie: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren'
4 dec om 15:00 uur3 minIn het tussenverslag dat informateur Sybrand Buma samen met D66-leider Rob Jetten en CDA-leider Henri Bontenbal…
NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven
25 nov om 16:00 uur4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…
Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026
20 nov om 10:30 uur4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…
Bevlogen Tandartsen: ‘Een one size fits all-cao is niet passend voor de sector’
18 nov om 12:00 uur4 minDe tandartsen Jan Willem Vaartjes, Amée Swart en Geert Landman hebben in augustus de…
Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’
17 nov om 14:15 uur4 minDe ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…
Belastingdienst toetst op schijnzelfstandigheid: details vaak doorslaggevend
5 nov om 15:30 uur4 minOm meer duidelijkheid over de inzet van zzp’ers in de zorg te krijgen, legde de KNMT, samen…
KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'
5 nov om 12:30 uur2 minDe ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te bieden over de cao. Op…

Reactie toevoegen