NZa legt berekening tariefstijging uit
Het antwoord van de NZa luidt als volgt:
"Het huidige tarief kent als puntwaarde: 5,265173 (voorcalculatorisch niveau 2015). De puntwaarde wordt berekend door de rekensom van de arbeidskostencomponent en praktijkkosten te delen door de rekennorm (puntenaantal). Elk onderdeel kent afzonderlijke indexatiepercentages op voor- en nacalculatorisch niveau.
De tarieven per 2016 hebben als puntwaarde (voorcalculatorisch niveau): 5,284927. Het verschil is – zoals hierboven genoemd is 0,38%. We benoemen kort de stappen die leiden tot de berekening van de puntwaarden van 2016:
Het schonen van de voorlopige index 2015: de voorcalculatie in 2015 was 0,75%. In deze berekeningsstap wordt dit eruit gehaald. Daarmee krijgen we het definitief niveau 2014.
Aan dit resultaat voegen we de definitieve index 2015 toe (en krijgen we dus het definitief niveau 2015).
Aan dit resultaat voegen we de voorlopige index 2016 toe.
Hieraan wordt tot slot de inhaal over het jaar 2015 toegevoegd. In het geval van de tandheelkundige zorg leidt deze stap overigens tot een negatieve inhaal omdat de tarieven die in 2015 gedeclareerd zijn, achteraf (met zicht op de definitieve indexatie-percentages in 2015) te hoog bleken."
Conclusie
Uit het antwoord van de NZa blijkt dus dat de tariefstijging per 2016 niet wordt bepaald of berekend door de inflatie van het komende jaar, maar (ook) wordt beïnvloed door correcties over voorgaande jaren. De ANT heeft laten weten het een omslachtige redenering te vinden en het logisch vinden dat de NZa de indexatie zou baseren op CBS-cijfers.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Visser & Visser organiseert Prinsjesdagbijeenkomsten voor (zorg)ondernemers
2 minWelke impact hebben de plannen van Prinsjesdag op uw praktijk of zorgonderneming? Die vraag staat centraal…
Nieuwe cao Huisartsen in loondienst definitief: 8,25% loonsverhoging
4 minDe werkgeverspartijen hebben ingestemd met het onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao Huisartsen in…
Je salarisadministratie is uitbesteed. Is de zorgkennis dat ook?
4 minVeel zorgpraktijken besteden hun salarisadministratie uit. Logisch, want salarisverwerking is complex en…
5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie
4 minDe boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…

Reactie toevoegen