Ondernemer krijgt eerder NHG

donderdag 27 september 2018
timer 2 min
Ondernemers die één jaar actief zijn als ondernemer kunnen voortaan in aanmerking komen voor een hypotheek met Nationale Hypotheek garantie (NHG).

Tot voor kort moest een ondernemer minstens drie jaar een bedrijf hebben. Om voor de NHG in aanmerking te komen, moet een ondernemer over een inkomensverklaring beschikken. Op de site van de NHG is te lezen hoe deze inkomensverklaring kan worden verkregen.   


Zzp'ers konden al na één jaar een inkomensverklaring aanvragen. Deze mogelijkheid is nu ook aanwezig voor andere ondernemers dan zzp'ers, zoals vennoten of dga's met een bv. Ondernemers die langer dan drie jaar actief zijn, hebben geen inkomensverklaring nodig, maar kunnen gebruikmaken van de aangiftes inkomstenbelasting van de afgelopen drie jaar. 

 

De kosten zijn afhankelijk van de rechtsvorm. Zo betaalt een eenmanszaak € 225 en iemand met een vof bijvoorbeeld € 405. De NHG beperkt het risico voor de kredietverstrekker. Daarom verleent die een korting van meestal 0,2% op de toe te passen hypotheekrente. De NHG wordt alleen afgegeven voor hypotheken tot € 265.000.

 

Cor Jansen MB RB is belastingadviseur en directeur bij Van Ree Accountants / accountants in de zorg (cjansen@vanreeacc.nl, www.vanreeaccountants.nl)

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Afschaffing transitievergoeding (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen

11 jun om 15:45 uurtimer4 min

Het kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…

Lees verder »

Financiële gezondheid in zorgpraktijken: meer dan cijfers

28 mei om 15:30 uurtimer3 min

Een gezonde zorgpraktijk, dan denk je aan tevreden patiënten, een sterk team en kwalitatieve zorg. Maar hoe…

Lees verder »

Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten

27 mei om 14:00 uurtimer5 min

Krijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:30 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

4 mei om 12:45 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »