'Patiënten worden misleid door tandkliniek uit Best'

maandag 12 januari 2015
timer 2 min
De managers van tandkliniek CDC uit Best misleiden patiënten door zich voor te doen als tandarts. Dat is de conclusie van het televisieprogramma De Monitor.

In  de uitzending meldt een redacteur zich bij de tandkliniek voor een intakegesprek. De managers stelt tijdens dat gesprek verschillende behandelingen voor, maar blijkt zelf geen tandarts te zijn. Het personeel haalt de manager voorafgaand aan het gesprek wel zo aan.


Ook  op de website van de kliniek  werden de broers tandartsen genoemd, stelt De Monitor. Hun functies zouden na de opname van het programma zijn gewijzigd op de site. Ze zouden daar nu vermeld staan als tandheelkundig adviseurs.


Roy Donders

Op de website van de tandkliniek is  op filmpjes  te zien hoe de Tilburgse 'Stylist van het Zuiden' Roy Donders zijn gebit laat behandelen door kronen te laten zetten. In een van de filmpjes presenteert een van de broers zichzelf wederom als tandarts.

Een tandarts noemt de behandeling van Donders in het programma onverantwoord en voorspelt ernstige ontstekingen. 


'Niet de insteek om te misleiden'

De redactie van het programma werd getipt door oud-patiënten van de kliniek. De Monitor heeft de Inspectie voor de Gezondheidszorg op de hoogte gesteld. Het is in Nederland strafbaar jezelf tandarts te noemen als je daar niet de juiste papieren voor hebt.


Rob Dral reageert in het programma op de beschuldingen door te stellen dat 'het niet de insteek is om mensen te misleiden'. CDC Best zegt in een reactie op de website: "We vinden het vervelend dat door het programma de indruk wordt gewekt dat het stellen van een diagnose uitsluitend voorbehouden is aan een tandarts, dit is zeer zeker niet het geval. Ook in andere zorgsectoren zie je dat het advies niet door de behandelend arts wordt gegeven. Het opgestelde behandelplan wordt altijd voorgelegd aan de behandelend tandarts."


Eerder in opspraak

Het is niet de eerste keer dat de kliniek in opspraak komt. NRC Handelsblad  meldde begin juni 2013  dat het instituut tot een van de meest buitensporig declarerende tandheelpraktijken van het land behoorde.  De praktijk herkende zich toen niet in alle beschuldigingen.

bron: De Monitor

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
'Patiënten worden misleid door tandkliniek uit Best'

Meer artikelen met dit thema

Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec om 16:00 uurtimer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
Leefstijlarts Alja Sluiter (Foto: Claudia Kamergorodski)
descriptionArtikel

Zorgvernieuwers aan het woord: Wat zou u doen als minister van VWS?

17 dec om 15:15 uurtimer3 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport werd? Die vraag dringt zich op in deze roerige…
Lees verder »
In hun visie op de arbeidsmarkt schrijven D66 en CDA: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren en tegelijkertijd schijnzelfstandigheid voorkomen (Zelfstandigenwet).' Op de foto: informateur Sybrand Buma (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinetsformatie: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren'

4 dec om 15:00 uurtimer3 min

In het tussenverslag dat informateur Sybrand Buma samen met D66-leider Rob Jetten en CDA-leider Henri Bontenbal…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven

25 nov om 16:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Lees verder »
Volgens de VvAA schiet de huidige uitstelregeling structureel tekort en leidt deze tot onnodige regeldruk en kwaliteitsrisico’s. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026

20 nov om 10:30 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…

Lees verder »
De Belastingdienst (Shutterstock)
flash_onNieuws

Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’

17 nov om 14:15 uurtimer4 min

De ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Belastingdienst toetst op schijnzelfstandigheid: details vaak doorslaggevend

5 nov om 15:30 uurtimer4 min

Om meer duidelijkheid over de inzet van zzp’ers in de zorg te krijgen, legde de KNMT, samen…

Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov om 12:30 uurtimer2 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te bieden over de cao. Op…

Lees verder »