Premies zorgverzekering stijgen harder dan zorguitgaven

donderdag 18 juli 2019
timer 2 min
De premie die burgers betalen voor hun zorgverzekering is in 2019 harder gestegen dan de zorguitgaven voor het basispakket. Dit blijkt uit cijfers van Zorginstituut Nederland en vergelijkingswebsite Zorgwijzer.

De zorgpremie is met 5,9 procent harder gestegen dan de uitgaven van het basispakket, signaleert Zorgwijzer, een vergelijkingswebsite voor zorgverzekeringen. De kosten van het basispakket stijgen volgens prognoses van 44,34 miljard euro in 2018 naar 46,37 miljard euro in 2019. Dat komt neer op 2,03 miljard, een stijging van 4,6 procent.

 

De sector medisch-specialistische zorg vormt hierbij ongeveer de helft van de kosten van het basispakket. In 2019 wordt 820 miljoen euro meer uitgegeven aan deze sector ten opzichte van vorig jaar. De kosten gaan van 22,95 miljard euro in 2018 naar 37,77 miljard euro in 2019. Dit blijkt uit cijfers van Zorginstituut Nederland.

 

Groei huisartsenzorg

De huisartsenzorg stijgt met 6,5 procent, de GGZ met 5,9 procent, medicijnen met 5,2 procent en de medisch-specialistische zorg met 3,6 procent. Daarmee lijken de kosten voor huisartsenzorg sneller te stijgen dan in 2018, toen de uitgaven van de huisartsenzorg (inclusief multidisciplinaire zorg) met 5,2 procent stegen, aldus cijfers van het CBS.

 

Het CBS verklaart de groei uit de verschuiving van de tweede naar de eerste lijn. 'Het beleid is er de afgelopen jaren op gericht om de zorg zo dicht mogelijk bij huis te organiseren, zodat mensen zo lang mogelijk in hun eigen omgeving kunnen functioneren. In de afspraken die de overheid met de verschillende zorgsectoren maakt over het beteugelen van de zorgkosten, krijgen de aanbieders van huisartsenzorg daarom relatief veel ruimte om te groeien.'

 

Bron:   Zorgwijzer, Premie zorgverzekering stijgt harder dan zorguitgaven

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Premies zorgverzekering stijgen harder dan zorguitgaven

Meer artikelen met dit thema

De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen.  (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao’

5 nov om 12:30 uurtimer2 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te verschaffen over de cao…

Lees verder »
flash_onNieuws

Kleinbedrijf Index Logopedie: 'Nieuwe bedrijfsmodellen en bekostiging nodig'

8 okt om 14:30 uurtimer5 min

Uit de vierde editie van de Kleinbedrijf Index Logopedie blijkt dat veel logopediepraktijken…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Prinsjesdag-webinar: ‘De arbeidsrelatie met zelfstandigen blijft een speerpunt’

2 okt om 13:00 uurtimer5 min
Tijdens Prinsjesdag presenteert het kabinet volgens de traditie de rijksbegroting en fiscale plannen voor het…
Lees verder »
flash_onNieuws

Tandartsen en orthodontisten steunen massaal bezwaarprocedure KNMT tegen NZa

20 aug om 11:30 uurtimer4 min
Meer dan 4.600 praktijkhoudende tandartsen en orthodontisten hebben zich aangesloten bij de bezwaren van de KNMT…
Lees verder »
Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

21 jul om 17:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Kostenonderzoek - Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

KNMT vecht kostenonderzoek NZa aan bij de rechter

15 jul om 13:00 uurtimer3 min

De KNMT is naar de rechter gestapt om de uitkomsten van het recente kostenonderzoek van de…

Lees verder »
Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »