Rechter stelt NMT in gelijk in bodemprocedure gegevensuitvraag

timer 2 min
De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft in de uitvraag van gegevens bij de zogenoemde Peilstations onvoldoende rekening gehouden met de (onderzoeks)belangen van zowel de NMT als individuele tandartsen.

Tot die conclusie (pdf) komt het College van Beroep voor het Bedrijfsleven (CBB) in een bodemprocedure die de NMT tegen de NZa heeft aangespannen. Een rechtmatige uitvraag van gegevens vereist dat de NZa alle belangen afweegt voordat zij gebruikmaakt van haar bevoegdheid om gegevens op te vragen. Dat is in dit geval niet gebeurd, zo oordeelt het CBB.

 

De NZa heeft destijds gegevens opgevraagd in het kader van het NMT-project Peilstations. Met dit project monitort de NMT de inhoud van het tandheelkundig handelen door tandartsen en de kwaliteit van de tandheelkundige zorg in Nederland. Aan dit onderzoek nemen ruim 2000 tandartsen deel, onder de toezegging door de NMT dat de informatie die zij verstrekken vertrouwelijk wordt behandeld. Voor het slagen van het project en daarmee het goed kunnen monitoren van de kwaliteit van de tandheelkundige zorg is deelname van tandartsen essentieel. Die deelname dreigt door het handelen van de NZa in het geding te komen. De rechter erkent dat dit voor de NMT een zwaarwegend belang is waar de NZa onvoldoende rekening mee heeft gehouden en stelt de NMT mede op basis hiervan in het gelijk.

 

Bron: NMT

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Rechter stelt NMT in gelijk in bodemprocedure gegevensuitvraag

Meer artikelen met dit thema

 Harry Geurkink en de Japanse wachters van het Rijksmuseum
person_outlineBlog

Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’

timer4 min

'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven

timer4 min

De KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…

Lees verder »
Afschaffing transitievergoeding (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen

timer4 min

Het kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…

Lees verder »

Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten

timer5 min

Krijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

timer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

timer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

timer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

timer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »