Regio Noord-Holland leert besparen
Bij een van onze goed bezochte lunchsessies in de praktijk van praktijkmanager Kira Schouten hadden we een iets andere bijeenkomst dan normaal. Michael Joosen van Heertjes Advies was op onze uitnodiging aanwezig. Hij heeft ons via een informele en interactieve presentatie de ins en outs verteld over facilitair inkopen. Michael is expert in facilitaire inkoop voor (para)medische praktijken en eigenaar van het bedrijf Heertjes Advies en het inkoopcollectief Voorpraktijken. Facilitaire inkoop omvat al het inkopen van ondersteunende diensten en goederen. Denk hierbij o.a. aan energie, IT, beveiliging van het pand, brandbeveiliging, afvalverwijdering medisch en huisvuil, telefonie, schoonmaakonderhoud, klimaat beheersing, website en inkoop van kleingoed.
Aan de hand van praktijkvoorbeelden heeft Michael ons laten zien hoe je hierin kunt verbeteren en besparen en alert te zijn. Want zijn de huidige contracten wel actueel? Betalen we niet te veel? Is het bedrag marktconform? Voldoet het alarmsysteem in geval van inbraak aan de eisen van de verzekering maatschappij? Kan het proces van inkopen efficiënter?
Onze focus ligt vaak op het reilen en zeilen in de praktijk, een volle agenda, personeel, protocollen etc. en laten zonder het te realiseren kansen om te besparen liggen. Het was een interessante middag waarbij we genoeg voer hadden om zelf aan de gang te gaan of een expert in te schakelen.
Ilanith Raber, interim praktijkmanager

Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk
16 dec om 16:15 uur5 minWaar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders
10 dec om 13:30 uur5 minNZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven
25 nov om 16:00 uur4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…
Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026
20 nov om 10:30 uur4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…
Bevlogen Tandartsen: ‘Een one size fits all-cao is niet passend voor de sector’
18 nov om 12:00 uur4 minDe tandartsen Jan Willem Vaartjes, Amée Swart en Geert Landman hebben in augustus de…
Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’
17 nov om 14:15 uur4 minDe ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…
KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'
5 nov om 12:30 uur2 minDe ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te bieden over de cao. Op…
Kleinbedrijf Index Logopedie: 'Nieuwe bedrijfsmodellen en bekostiging nodig'
8 okt om 14:30 uur5 minUit de vierde editie van de Kleinbedrijf Index Logopedie blijkt dat veel logopediepraktijken…

Reactie toevoegen