Tandarts 6 maanden geschorst wegens onbekwaam handelen

timer 2 min
Een patiënt klaagt haar tandarts aan, vanwege het slecht uitvoeren van werkzaamheden aan haar gebit. De patiënt liep ontstekingen op en de gehele behandeling moet opnieuw worden gedaan. Wegens onbekwaam handelen en zorg verlenen wordt de desbetreffende tandarts 6 maanden geschorst.

Als patiënt diverse kronen en bruggen, in zowel onder- als bovenkaak, krijgt geplaatst, begint zij te twijfelen aan de vakkundigheid van de tandarts. De afdruk ten behoeve van de definitieve kronen lukte tot tweemaal toe niet. Om die reden besluit zij een second opinion in te winnen bij een andere tandarts, waaruit naar voren komt dat door het handelen van de tandarts onjuist is geweest. Voorzieningen voldoen niet aan de normen, waardoor ontstekingen zijn ontstaan.

 

Na bestudering van de röntgenfoto bevestigd het Tuchtcollege de genoemde bevindingen van de second opinion. Zowel in de onderkaak als in de bovenkaak van de patiënt heeft de tandarts kwalitatief ‘zo zeer te kort schietend werk verricht dat het gebit van de patiënt hierdoor schade heeft opgelopen en dat de gehele ingreep opnieuw zal moeten worden uitgevoerd.’

 

De tandarts heeft geen controles uitgevoerd wat betreft gezondheid gebit, miskent zijn eigen verantwoordelijkheid en ziet de ernst van zijn tekortschieten niet in. Het college beslist dat de tandarts voor 6 maanden wordt geschorst, waarvan 3 maanden voorwaardelijk. Daarnaast moet de tandarts 30 uur gecertificeerde bijscholing volgen. Het IGJ houdt toezicht op de naleving van deze voorwaarde.

 

Bron: https://tuchtrecht.overheid.nl/nieuw/gezondheidszorg/uitspraak/2019/ECLI_NL_TGZRSGR_2019_4

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Tandarts 6 maanden geschorst wegens onbekwaam handelen

Meer artikelen met dit thema

Kinderfysiotherapeut (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Cao fysiotherapie 'eerste stap naar toekomstbestendige arbeidsvoorwaarden’

timer3 min

De werkgevers in de eerstelijnsfysiotherapie hebben met de vakbonden een onderhandelingsresultaat bereikt over…

Lees verder »
flash_onNieuws

Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen

timer3 min

Een klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden

timer3 min

Zzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn

timer4 min

Onderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…

Lees verder »
Oprichting van een werkgeversvereniging is een belangrijke voorwaarde een cao te kunnen invoeren. Op 29 oktober organiseert de KNMT hierover een gesprek met praktijkhouders
flash_onNieuws

KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging

timer3 min

Mondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…

Lees verder »
KNMT: 'We weten uit de ervaringen van leden ook dat casussen van geval tot geval verschillen, en de feedback van de inspecteurs ook.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken

timer4 min

Tandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…

Lees verder »
Green Deal Duurzame Zorg 2027-2030 (Foto: Ministerie van VWS)
flash_onNieuws

Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030

timer4 min

Dertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…

Lees verder »
Mag je als overheid de gezondheid van burgers beschermen ten koste van hun vrijheid? Dat leidde in de coronatijd tot veel weerstand, demonstraties, coronaontkenning en misinformatie.
person_outlineBlog

'Dat maak ik zelf wel uit' hoort in elke zorginstelling op de plank

timer5 min

Mag de overheid je vrijheid inperken om je gezondheid te beschermen? In haar laatste boek ‘Dat maak ik zelf wel…

Lees verder »