Tandarts berispt door onbekwaamheid assistente

donderdag 8 september 2016
timer 2 min
Een tandarts is berispt vanwege het feit dat hij een assistente die daartoe niet bekwaam was wortelkanalen heeft laten spoelen. De wortelkanalen werden doorgeperst en de patiënt stapte naar de tuchtrechter.

De klaagster stapte naar de tuchtrechter nadat een assistente haar wortelkanalen had doorgeperst. Op dat moment was de tandarts bezig met een andere behandeling en dus niet aanwezig in dezelfde kamer als de assistente en patiënte. Op hulpgeroep ging de tandarts direct naar de klaagster waarna zij de behandeling overnam. Vervolgens werd klaagster doorgestuurd naar de kaakchirurg en kreeg zij de noodzakelijke nazorg. Toch diende de patiënte een klacht in om dat de assistente niet bevoegd was om de wortelkanalen  te spoelen. Ze twijfelt aan de vakbekwaamheid van de assistente. Klaagster heeft nog steeds dagelijks last van haar wang. Het is de tandarts dan ook te verwijten dat zij heeft toegelaten dat de assistente de wortelkanalen heeft gespoeld.


De tandarts is berispt door het tuchtcollege, ondanks het feit dat een assistente, in tegenstelling tot wat klaagster beweert, wel bevoegd is tot het spoelen van een wortelkanaal, in opdracht en onder toezicht van een tandarts. Mits zij daartoe bekwaam is, en dat bleek hier niet het geval. Gezien de opleiding van de assistente (opgeleid in Engeland) en de ervaring (ze werkte pas 11 dagen in de praktijk, had daarvoor 4 jaar andere werkzaamheden verricht en tijdens een eerdere baan  als assistente nooit wortelkanalen gespoeld), mocht de tandarts er niet vanuit gaan dat de assistente bekwaam genoeg was om de behandeling uit te voeren. Daarnaast is de assistente volgens het College onvoldoende geïnformeerd over de mogelijke risico’s van het spoelen van wortelkanalen en is zij onvoldoende geïnstrueerd hoe te reageren bij het doorpersen van spoelvloeistof buiten de wortelkanalen

 

Het regionaal tuchtcollege kwam tot een berisping. Dit is door het Centraal Tuchtcollege in hoger beroep niet herzien. 

 

Lees hier de hele uitspraak.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Afschaffing transitievergoeding (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen

11 jun om 15:45 uurtimer4 min

Het kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…

Lees verder »
Marc d'Ancona en Michel Fortman: ‘In deze tijd met oplopend verzuim hebben praktijken alle baat bij vroegtijdige signalering en preventie door stevige praktijkmanagers.’ (Foto: Ewald Geerdink)
mic_external_onInterview

Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’

4 jun om 12:30 uurtimer5 min

Het ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…

Lees verder »
Jos Luypaers: 'Juist praktijkhouders en praktijkmanagers bevinden zich dagelijks op het snijvlak van bovenstroom en onderstroom.' (Foto: Jos Luypaers)
person_outlineBlog

Wie zorgt er eigenlijk voor de gezondheid van uw praktijk?

3 jun om 14:15 uurtimer3 min

Tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei verzorgde Jos Luypaers een masterclass over…

Lees verder »

Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten

27 mei om 14:00 uurtimer5 min

Krijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:30 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Mascha van Wermeskerken: ‘Praktijkgeluk is niet iemand een zakje paaseitjes geven. Het is veel breder: zorg dat je hele organisatie staat als een huis.’ (Foto: Marleen Sahetapy Fotografie)
mic_external_onInterview

Mascha van Wermeskerken op de PM Dag: ‘Praktijkgeluk vraagt om leiderschap en een stevig fundament’

11 mei om 12:00 uurtimer5 min

Mascha van Wermeskerken begeleidt mondzorgpraktijken bij het verbeteren van hun organisatie…

Lees verder »
Paulien Schwencke: ‘Juist als iedereen zich bewust wordt van zijn eigen invloed, kan er echt iets veranderen.’ (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Paulien Schwencke over ‘Teamkracht’ bij de PM Dag: ‘Je beseft in een split second hoe je in een team staat’

7 mei om 17:15 uurtimer5 min

Hoe gedraag jij je zodra de druk oploopt in een team? Neem je automatisch de leiding, trek je…

Lees verder »
‘Veel medewerkers vertrekken omdat ze zich niet gehoord, gezien of gewaardeerd voelen.’ (Foto:  Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Maaike van der Mee en Gracita Linger over verzuim: ‘Goed voor je personeel zorgen is de voorwaarde voor een gezonde praktijk’

6 mei om 13:10 uurtimer5 min

Verzuim groeit uit tot een structureel probleem in de mondzorg. Het bedreigt de continuïteit…

Lees verder »