Tandarts installeert stopknop voor patiënten
Patrick kwam op het idee om de knop te maken toen hij ooit de biografie van Freddy Heineken las, zo vertelt hij aan RTL Nieuws.. "Naast ondernemer was hij ook een uitvinder. Hij vond dat iedere tandarts een dodemansknop moest installeren, waarmee patiënten zelf de boor stil kunnen zetten."
Zodra een patiënt op de stopknop drukt, stoppen de apparaten vanzelf. Vadasz moet dan eerst het apparaat dat hij gebruikt neerleggen voor hij weer verder kan gaan. Dat geeft de tandarts gelegenheid om de patiënt even gerust te stellen. De knop zit er nu drie maanden en er hebben al een aantal mensen gebruik van gemaakt. De tandarts vraagt dan of hij de patiënt veel pijn deed en neemt wat tijd om hem of haar gerust te stellen. "Dat vinden ze echt fijn, dat ik die tijd neem. Maar van de meeste patiënten hoor ik dat ze al rustiger worden omdat ze weten dat ze op de knop kunnen drukken als ze dat willen. Precies zoals Heineken al verwachtte," aldus Vadasz tegen RTL Nieuws.

Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
'Digital first' als groeimodel: De succesvolle strategie van Arts en Zorg
8 jan om 13:30 uur5 minDe Arts en Zorg Groep is in korte tijd uitgegroeid tot een van de grotere spelers in de…
Vcare en Juvoly slaan handen ineen: ‘Slimme spraakherkenning die naadloos aansluit op de workflow in praktijk’
18 dec 2025 4 min‘Huisarts in Beeld’ bij Hooge Platen in Breskens: ‘Uitkomst in nijpende situaties’
8 dec 2025 4 minJan Kremer over passende zorg: ‘Als minister van VWS zou ik richting geven, ruimte laten en ondersteunen’
20 nov 2025 6 minNivel: ‘Zorggebruikers staan open voor veel meer digitale huisartsenzorg’
13 nov 2025 4 minVeel Nederlanders willen een groter deel van hun huisartsenzorg digitaal ontvangen. Dat…
Proef ‘patiëntenruil’ Drechtsteden: patiënten nemen niet graag afscheid van hun huisarts
29 okt 2025 4 minEen proef met patiëntenruil tussen huisartsen in de regio Drechtsteden heeft minder mensen…
Huisartsenorganisatie Medi-Mere pioniert succesvol met Juvoly-AI in telefonische triage
4 sep 2025 5 minVan Flexdokter naar Zelfzoekdokter
27 aug 2025 5 minIn de boekbespreking van ‘de Vragendokter’ van Jojanneke Kant vroeg Thieu Heijltjes zich af…

Reactie toevoegen