Tarieven mondzorg licht omlaag in 2015

donderdag 11 september 2014
timer 2 min
De tarieven in de mondzorg zullen licht dalen vanaf 1 januari 2015. De tarieven van tandheelkundige zorg gaan met 0,94% omlaag en die van orthodontische zorg met 0,86%. De daling wordt veroorzaakt door een indexatie van de tarieven uit 2014.

De eerder aangekondigde tariefherijking in de mondzorg zal in de loop van het jaar 2015 plaatsvinden. Deze herijking vindt plaats naar aanleiding van een onderzoek naar de kosten en opbrengsten van mondzorgpraktijken. Dit onderzoek is kort voor de zomer afgerond. De NZa overlegt momenteel met vertegenwoordigers van de beroepsgroepen, met de verzekeraars en met consumentenorganisaties over een voorstel voor tariefherijking. De NZa maakt zo spoedig mogelijk bekend wat daarvan de uitkomst is.


KNMT

De KNMT laat weten vooralsnog positief te staan tegenover de toezegging van de NZa om een zorgvuldige inhoudelijke discussie te zullen voeren. KNMT-voorzitter Barnasconi:  "Wij hebben voortdurend gewezen op het belang hiervan en steeds gezegd: éérst de feiten verzamelen, dan de beleidsdiscussie voeren en vervolgens de tarieven herijken. Dat is de volgorde en niet anders."


ANT

Het ANT bekijkt het uitstel met gemengde gevoelens: " Het is goed dat er geen overhaaste conclusies worden getrokken. Wij hebben ten slotte niet voor niets eerder kritiek geuit op de onderzoeksmethode en aanpak van het kostprijsonderzoek."
 

De ANT laat weten de druk op de ketel te houden en binnen afzienbare termijn duidelijkheid te willen in het belang van de tandartsen en de hele mondzorg. "Dit is nodig omdat ons steeds meer signalen bereiken dat de markt op slot zit", aldus de bel;angenbehartiger.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deadline jaarverantwoording: uiterlijk 31 mei aanleveren

7 mei om 11:00 uurtimer4 min

Zorgaanbieders moeten uiterlijk 31 mei hun jaarverantwoording over 2024 indienen, tenzij zij voor 31 maart…

Lees verder »
person_outlineBlog

De digitale apothekersrevolutie: automatiseer uw administratie

15 apr om 12:18 uurtimer4 min

Als apotheker of beherend apotheker heeft u dagelijks te maken met een breed takenpakket. Zorgverlening staat…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »
flash_onNieuws

CBS: 1 op de 6 volwassenen heeft last van tand- of kiespijn

19 mrt om 10:00 uurtimer4 min

In 2024 gaf 16 procent van de Nederlandse volwassenen aan in de afgelopen twaalf maanden last te hebben gehad…

Lees verder »
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: Uitstel aanvragen kan tot uiterlijk 31 maart

3 mrt om 08:45 uurtimer4 min

De Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza) verplicht zorgaanbieders om jaarlijks een jaarverantwoording in te…

Lees verder »