Tarieven tandarts per 1 juli omlaag
De NZa kort per 1 juli orthodontiebehandelingen met 1,48%, tandheelkundige behandelingen (behalve implantologische) met 5,15% en implantologische behandelingen met 19,14%.
Voorzitter Aad van der Helm van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde (KNMT): "Een verlaging van de tarieven is niet zonder meer in het belang van de patiënt. De tariefdaling brengt ook risico’s met zich voor de ontwikkeling van de mondzorg. De nieuwe tarieven versimpelen het tandheelkundige aanbod: een oplossing voor een tandheelkundig probleem die beter maar ook duurder is, zal vaker genegeerd worden omdat deze niet wordt vergoed. En inspanningen en investeringen gemoeid met innovatie zijn steeds moeilijker op te brengen. Dat remt de verdere ontwikkeling van de mondzorg.”
“De KNMT wil met de NZa afspraken blijven maken over het borgen van goede en betaalbare zorg in de basisverzekering. Maar patiënten hebben daarnaast baat bij volledige vrijheid om te kiezen uit alle behandelmogelijkheden, ook de meest innovatieve. Die kunnen alleen worden aangeboden als de tarieven niet zo strak worden gereguleerd. Daarvoor zullen we ons hard blijven maken."
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'
3 minDe voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…
Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa
5 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…
Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’
4 min'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…
Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven
4 minDe KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…
Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen
4 minHet kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…
Financiële gezondheid in zorgpraktijken: meer dan cijfers
3 minEen gezonde zorgpraktijk, dan denk je aan tevreden patiënten, een sterk team en kwalitatieve zorg. Maar hoe…
Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten
5 minKrijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…
Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie
4 minEen correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Reactie toevoegen