Uitwisseling gegevens tussen huisartsen en fysiotherapeut gestandaardiseerd

donderdag 23 april 2015
timer 2 min
Het Informatieberaad Zorg heeft op maandag 20 april de informatiestandaard voor de uitwisseling van gegevens tussen huisarts en fysiotherapeut van toepassing verklaard. Gebruik en implementatie van de standaard ondersteunt de samenwerkingsafspraken die in 2010 door het NHG en het KNGF zijn gemaakt.

De implementatie van de standaard leidt tot kwaliteitsverbetering. Die wordt bereikt doordat zorginhoudelijke gegevens efficiënt worden uitgewisseld tussen huisarts en fysiotherapeut. Hierbij is sprake van een eenmalige vastlegging aan de bron en meervoudig hergebruik. Voor de huisartsen en fysiotherapeuten betekent dit een vermindering van de administratieve belasting. De uitwisseling van de gegevens is bovendien patiëntvriendelijker omdat de patiënt niet bij elke zorgverlener opnieuw zijn verhaal hoeft te doen. Door het besluit van het Informatieberaad is nu vastgesteld dat deze informatiestandaard geïmplementeerd moet worden, hetgeen ook richting geeft aan de EPD-leveranciers.

 

Het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG) en het Koninklijk Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie(KNGF) hebben in 2010 een gezamenlijke richtlijn ontwikkeld voor de overdracht van zorginhoudelijke gegevens van de patiënt. In deze samenwerkingsrichtlijn wordt beschreven welke gegevens de ontvangende partij verwacht om hem/haar in staat te stellen de kwaliteit van zorg te verlenen die de patiënt op basis van richtlijnen mag verlangen. Die samenwerkingsrichtlijn is op verzoek van betrokken partijen door Nictiz uitgewerkt in een standaard die in 2013 is gepubliceerd. Het Informatieberaad- een initiatief van het Ministerie van VWS- wil sturing en regie bieden op het gebied van de informatievoorziening in de zorg.

bron: KNGF

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Uitwisseling gegevens tussen huisartsen en fysiotherapeut gestandaardiseerd

Meer artikelen met dit thema

Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

17 jul om 12:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’

16 jul om 11:30 uurtimer2 min

De twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…

Lees verder »
Foto Eddy van Hijum - door Martijn Beekman/Rijksoverheid
flash_onNieuws

Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever

8 jul om 12:00 uurtimer3 min

Het demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deadline jaarverantwoording: uiterlijk 31 mei aanleveren

7 mei om 11:00 uurtimer4 min

Zorgaanbieders moeten uiterlijk 31 mei hun jaarverantwoording over 2024 indienen, tenzij zij voor 31 maart…

Lees verder »
flash_onNieuws

Voorstel Zelfstandigenwet moet alternatief bieden voor Vbar. Maar of dat lukt?

6 mei om 11:30 uurtimer3 min

Erik van Dam (VvAA) analyseert in de nieuwe editie van Arts en Auto het nieuwe voorstel van VVD-Kamerlid…

Lees verder »