Update over nieuwe wetgeving zzp'ers

timer 2 min
De regering stuurde deze week een update naar de Tweede Kamer over de nieuwe wetgeving voor de inhuur van zzp'ers die de Wet DBA moet gaan vervangen.

Het kabinet werkt aan nieuwe wetgeving om schijnzelfstandigheid van zzp'ers tegen te gaan, zzp'ers aan de onderkant van de arbeidsmarkt te beschermen en de regelgeving te vereenvoudigen. Deze wetgeving moet de wet DBA vervangen. Lees meer over de wet DBA in ons dossier DBA. 

 

Zoals eerder al was aangekondigd, is de planning nog steeds dat de webmodule die een opdrachtgeversverklaring kan afgeven eind volgend jaar klaar is en dus per 2020 gebruikt kan worden. Dat schrijven  minister Koolmees van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en staatssecretaris Snel van Financiën, mede namens staatssecretaris Keijzer van Economische Zaken en Klimaat, in de Tweede voortgangsbrief aan de Tweede Kamer.  Er is een vragenlijst opgesteld die opdrachtgevers straks kunnen invullen om zo duidelijkheid te krijgen of er sprake is van werken buiten dienstbetrekking. Zo ja, dan hoeven er geen loonheffing en werknemerspremies worden betaald. De komende periode wordt deze vragenlijst samen met veldpartijen uitgewerkt.


 

Verder wordt, ook zoals gepland, per 1 januari 2019 het criterium 'gezag' uit het arbeidsrecht verduidelijkt. Dit criterium speelt een belangrijke rol bij het bepalen of iemand werknemer is of opdrachtnemer.  Uiterlijk 1 januari 2019 wordt hierover een bijlage toegevoegd aan het Handboek Loonheffingen. Deze bijlage is toegevoegd bij de Kamerbrief. In document wordt redelijk gedetailleerd uitgelegd wanneer er sprake is van een gezagsverhouding en wanneer niet. 

 

De maatregelen om de zzp'ers aan de onderkant van de arbeidsmarkt te beschermen, lopen wel een jaar vertraging op. Het idee om eem minimumtarief van 15 tot 18 euro vast te stellen, blijkt waarschijnljk niet te passen binnen het Europese recht. Hier moet nog verder onderzoek naar worden gedaan. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Update over nieuwe wetgeving zzp'ers

Meer artikelen met dit thema

Kinderfysiotherapeut (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Cao fysiotherapie 'eerste stap naar toekomstbestendige arbeidsvoorwaarden’

timer3 min

De werkgevers in de eerstelijnsfysiotherapie hebben met de vakbonden een onderhandelingsresultaat bereikt over…

Lees verder »
flash_onNieuws

Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen

timer3 min

Een klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden

timer3 min

Zzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn

timer4 min

Onderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…

Lees verder »
Oprichting van een werkgeversvereniging is een belangrijke voorwaarde een cao te kunnen invoeren. Op 29 oktober organiseert de KNMT hierover een gesprek met praktijkhouders
flash_onNieuws

KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging

timer3 min

Mondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…

Lees verder »
KNMT: 'We weten uit de ervaringen van leden ook dat casussen van geval tot geval verschillen, en de feedback van de inspecteurs ook.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken

timer4 min

Tandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…

Lees verder »
Green Deal Duurzame Zorg 2027-2030 (Foto: Ministerie van VWS)
flash_onNieuws

Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030

timer4 min

Dertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…

Lees verder »
Mag je als overheid de gezondheid van burgers beschermen ten koste van hun vrijheid? Dat leidde in de coronatijd tot veel weerstand, demonstraties, coronaontkenning en misinformatie.
person_outlineBlog

'Dat maak ik zelf wel uit' hoort in elke zorginstelling op de plank

timer5 min

Mag de overheid je vrijheid inperken om je gezondheid te beschermen? In haar laatste boek ‘Dat maak ik zelf wel…

Lees verder »