Vergoeding voor stageplek tandartsassistent

donderdag 16 juli 2015
timer 2 min
Tandartspraktijken die tandartsassistenten in opleiding een stageplaats bieden, kunnen daarvoor vanaf volgend schooljaar een tegemoetkoming krijgen uit het Stagefonds Zorg.

Het ministerie van VWS heeft dit toegezegd op verzoek van de KNMT.

 

Het aantal mbo’ers dat voor de opleiding tot tandartsassistent kiest, stijgt al jaren fors. In het schooljaar 2008/2009 waren er aan de regionale opleidingscentra (ROC’s) 1420 studenten ingeschreven, in 2012-1013 al 2250. In een aantal regio’s in Nederland is de kans om een stageplek bij een tandarts te vinden momenteel matig. Met extra financiële ondersteuning wordt het aantrekkelijker om een opleidingsplaats aan tandartsassistenten te bieden. Dat geeft naar verwachting een positieve impuls aan het aantal stageplaatsen.

 

De KNMT is blij met de stap van VWS, vertelt voorzitter Aad van der Helm: "De stijging van het aantal studenten dat de mbo-opleiding Tandartsassistent volgt, zorgt voor druk op de tandartspraktijken om stageplaatsen te bieden. De tegemoetkoming die het fonds biedt, helpt praktijken om stageplekken te bieden en om stagiaires de juiste begeleiding te kunnen geven. Uiteindelijk leidt dat tot gekwalificeerd personeel in de tandartspraktijk en daarmee betrouwbare mondzorg van hoge kwaliteit voor de patiënt."

 

Over het Stagefonds Zorg
Het Stagefonds Zorg van het ministerie van Volksgezondheid Welzijn en Sport (VWS) maakt het mogelijk dat zorginstellingen die een stageplaats bieden aan studenten van bepaalde zorgopleidingen (achteraf) een bijdrage kunnen krijgen voor de kosten van die stagebegeleiding. Het doel is dat er door het Stagefonds meer stageplaatsen worden gerealiseerd en stagiaires een betere begeleiding krijgen. De verwachting is dat dit de in- en doorstroom van zorgpersoneel bevordert. In het studiejaar 2013 – 2014 maakten zo’n 50.000 stages aanspraak op een uitkering uit het fonds.

 

   

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Vergoeding voor stageplek tandartsassistent

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Kleinbedrijf Index Logopedie: 'Nieuwe bedrijfsmodellen en bekostiging nodig'

8 okt om 14:30 uurtimer5 min

Uit de vierde editie van de Kleinbedrijf Index Logopedie blijkt dat veel logopediepraktijken…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Prinsjesdag-webinar: ‘De arbeidsrelatie met zelfstandigen blijft een speerpunt’

2 okt om 13:00 uurtimer5 min
Tijdens Prinsjesdag presenteert het kabinet volgens de traditie de rijksbegroting en fiscale plannen voor het…
Lees verder »

Praten over vermoeidheid is 'taboe in de mondzorg'

22 sep om 09:30 uurtimer3 min

Veel mondzorgprofessionals ervaren dagelijks de keerzijde van hun vak: vermoeidheid,…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tandartsen en orthodontisten steunen massaal bezwaarprocedure KNMT tegen NZa

20 aug om 11:30 uurtimer4 min
Meer dan 4.600 praktijkhoudende tandartsen en orthodontisten hebben zich aangesloten bij de bezwaren van de KNMT…
Lees verder »
Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

21 jul om 17:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Kostenonderzoek - Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

KNMT vecht kostenonderzoek NZa aan bij de rechter

15 jul om 13:00 uurtimer3 min

De KNMT is naar de rechter gestapt om de uitkomsten van het recente kostenonderzoek van de…

Lees verder »
Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »