"Verzekeraars moeten niet sleutelen aan vrije artsenkeuze"

dinsdag 19 april 2016
timer 2 min
Verzekeraars die adverteren met vrije artsenkeuze moeten alles wat in de polis zit vergoeden, ook als de verzekeraar te weinig heeft ingekocht, bij een ziekenhuis bijvoorbeeld.

Dat zei minister Schippers in een debat in de Tweede Kamer, meldt de NOS.

 

Uit een beoordeling van de zorgautoriteit blijkt dat vrijwel alle restitutiepolissen van verzekeraars wettelijke bepalingen bevatten die verzekeraars het recht geven om zorg niet volledig te vergoeden. Volgens de NZA is er maar één verzekeraar die echt een zuivere restitutiepolis biedt, waarbij verzekerden bij alle artsen terecht kunnen. Bij alle andere verzekeraars die een restitutiepolis bieden, wordt dus niet alles vergoed. D66 wilde van minister Schippers weten hoe zij aankijkt tegen dit verschil in "zuivere en niet zuivere restitutiepolissen". Minister Schippers wil niets weten van dit onderscheid. "Dat gaan we niet maken. Er is maar één soort restitutiepolis, namelijk, de polis die alles vergoedt zoals afgesproken".


De minister zegde toe dat de NZA er strikt op zal toezien of verzekeraars eerlijk communiceren en geen misleidende informatie verstrekken. "Wie als verzekeraar vrije artsenkeuze belooft, zal dit ook moeten nakomen", aldus Schippers.

 

Stijgend eigen risico

In het debat uitte de SP haar zorgen over het stijgend eigen risico, zo schrijft NOS. Volgens Kamerlid Leijten kan dat naar 500 euro oplopen, wat volgens de SP voor mensen met lage inkomens niet meer op te brengen is. Leijten vroeg de minister om de koppeling tussen de premiestijgingen en het eigen risico los te laten. Schippers ziet daar niets in. "Dat sommigen een stijging van het risico naar 500 euro voorzien is een extra motivatie voor een ieder om de zorgkosten in de hand te houden. De koppeling loslaten is niet aan de orde, en voor de lage inkomens compenseert de zorgtoeslag een deel".

bron: NOS

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
"Verzekeraars moeten niet sleutelen aan vrije artsenkeuze"

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Belastingdienst toetst op schijnzelfstandigheid: details vaak doorslaggevend

5 nov om 15:30 uurtimer4 min

Om meer duidelijkheid over de inzet van zzp’ers in de zorg te krijgen, legde de KNMT, samen…

Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov om 12:30 uurtimer2 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te verschaffen over de cao…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘Stand van de zorg’ van NZa: ‘Mondzorg voor een dubbele uitdaging: personeelstekort en zorgmijding’

31 okt om 13:00 uurtimer4 min

De mondzorg in Nederland staat onder toenemende druk door een combinatie van personeelstekort…

Lees verder »

Afvaren op een ijsberg aan wet- en regelgeving

16 okt om 16:00 uurtimer5 min

We staan aan de vooravond van een onomkeerbare verschraling van de zorg, voorspelt Alexander Tolmeijer,…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Prinsjesdag-webinar: ‘De arbeidsrelatie met zelfstandigen blijft een speerpunt’

2 okt om 13:00 uurtimer5 min
Tijdens Prinsjesdag presenteert het kabinet volgens de traditie de rijksbegroting en fiscale plannen voor het…
Lees verder »
Tandartsen krijgen dankzij de Wlz een uurtarief van 207 euro (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘Mondzorg kwetsbare ouderen is een graaicultuur geworden’

19 sep om 09:15 uurtimer4 min

EenVandaag deed onderzoek naar de praktijken van mondzorgketens, die in verpleeghuizen veel…

Lees verder »
Foto: Valerie Kuypers/Rijksoverheid
flash_onNieuws

IZA-monitor over eerste lijn: groei capaciteit én wachttijden

11 sep om 16:15 uurtimer4 min
Twee jaar na de start van het Integraal Zorgakkoord (IZA) zijn de effecten in de praktijk nog niet echt zichtbaar…
Lees verder »
flash_onNieuws

Tandartsen en orthodontisten steunen massaal bezwaarprocedure KNMT tegen NZa

20 aug om 11:30 uurtimer4 min
Meer dan 4.600 praktijkhoudende tandartsen en orthodontisten hebben zich aangesloten bij de bezwaren van de KNMT…
Lees verder »