"Verzekeraars moeten niet sleutelen aan vrije artsenkeuze"

dinsdag 19 april 2016
timer 2 min
Verzekeraars die adverteren met vrije artsenkeuze moeten alles wat in de polis zit vergoeden, ook als de verzekeraar te weinig heeft ingekocht, bij een ziekenhuis bijvoorbeeld.

Dat zei minister Schippers in een debat in de Tweede Kamer, meldt de NOS.

 

Uit een beoordeling van de zorgautoriteit blijkt dat vrijwel alle restitutiepolissen van verzekeraars wettelijke bepalingen bevatten die verzekeraars het recht geven om zorg niet volledig te vergoeden. Volgens de NZA is er maar één verzekeraar die echt een zuivere restitutiepolis biedt, waarbij verzekerden bij alle artsen terecht kunnen. Bij alle andere verzekeraars die een restitutiepolis bieden, wordt dus niet alles vergoed. D66 wilde van minister Schippers weten hoe zij aankijkt tegen dit verschil in "zuivere en niet zuivere restitutiepolissen". Minister Schippers wil niets weten van dit onderscheid. "Dat gaan we niet maken. Er is maar één soort restitutiepolis, namelijk, de polis die alles vergoedt zoals afgesproken".


De minister zegde toe dat de NZA er strikt op zal toezien of verzekeraars eerlijk communiceren en geen misleidende informatie verstrekken. "Wie als verzekeraar vrije artsenkeuze belooft, zal dit ook moeten nakomen", aldus Schippers.

 

Stijgend eigen risico

In het debat uitte de SP haar zorgen over het stijgend eigen risico, zo schrijft NOS. Volgens Kamerlid Leijten kan dat naar 500 euro oplopen, wat volgens de SP voor mensen met lage inkomens niet meer op te brengen is. Leijten vroeg de minister om de koppeling tussen de premiestijgingen en het eigen risico los te laten. Schippers ziet daar niets in. "Dat sommigen een stijging van het risico naar 500 euro voorzien is een extra motivatie voor een ieder om de zorgkosten in de hand te houden. De koppeling loslaten is niet aan de orde, en voor de lage inkomens compenseert de zorgtoeslag een deel".

bron: NOS

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
"Verzekeraars moeten niet sleutelen aan vrije artsenkeuze"

Meer artikelen met dit thema

Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Alexander Tolmeijer: (Foto: Martin Hols)
mic_external_onInterview

Alexander Tolmeijer als nieuwe minister van VWS: ‘Regeldruk terugdringen en de voedingsindustrie aanpakken’

5 feb om 16:00 uurtimer4 min
Tandarts en Dentiva-directeur Alexander Tolmeijer heeft een uitgesproken visie op de toekomst van de zorg. Als…
Lees verder »
Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 16:00 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »