Wiebes moet nog voor de kerst DBA-zaken op orde hebben

woensdag 5 oktober 2016
timer 2 min
De Tweede Kamer heeft Wiebes op zijn verantwoordelijkheid gewezen. Uiterlijk 19 december moet Wiebes ervoor zorgen dat zowel zzp’ers als werkgevers meer duidelijkheid hebben over de wet DBA.

Op 19 september stuurde staatssecretaris Wiebes van Financiën de eerste voortgangsrapportage DBA naar de Kamer. Op 29 september is hierover in de Tweede Kamer gedebatteerd.

 

Er heerst onrust en veel onzekerheid over de invoering van de DBA, zowel bij de zzp’ers als bij de opdrachtgevers die zzp’ers inhuren. Tot nu toe is slechts 10% van de ingediende verzoeken goedgekeurd. Het grote verschil met de VAR is dat bij de DBA nu ook opdrachtgevers aansprakelijk zijn. De Belastingdienst kan achteraf alsnog inkomstenbelasting en premies heffen als er naar zijn oordeel sprake was van een dienstverband.  Omdat opdrachtgevers bang zijn voor het risico dat zij nu gaan lopen, huren ze minder zzp'ers in schakeln ze sneller intermediairs in zoals payrollbedrijven.

 

Om de onrust die er nu heerst te verhelpen wil Wiebes:

  • extra capaciteit ter beoordeling van ingediende overeenkomsten
  • een meldpunt bij de Belastingdienst om knelpunten beter te kunnen verhelpen
  • meer toegespitste en betere communicatie richting bedrijven

 

Op 4 oktober heeft de kamer gestemd over moties betreffende de DBA. Er zijn geen moties aangenomen, die de wet willen veranderen of afschaffen. Staatssecretaris Wiebes moet wel opschieten met de implementatie van de DBA. Uiterlijk 19 december moet Wiebes met een vervolgrapportage komen, zodat er nog dit jaar verder over gedebatteerd kan worden.

 

De ONL (Ondernemend Nederland) wil dat de DBA wordt uitgesteld. Zij stelt dat er nu een onwerkbare constructie ontstaat rondom de invoering van de modelovereenkomsten. Wiebes stelt echter dat ook na 1 mei 2017 goedwillende ondernemers niet worden beboet, onduidelijk is wat hij onder goedwillende ondernemers verstaat.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Wiebes moet nog voor de kerst DBA-zaken op orde hebben

Wiebes moet voor kerst zaken op orde hebben.

Meer artikelen met dit thema

Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Dirkje van der Ven: ‘Het beeld dat mensen van zichzelf hebben is dat ze rationele wezens zijn en hartstikke slim zijn. Realistisch gezien is dat niet zo: mensen zijn wel slim, juist omdat ze af en toe op onbewust niveau opereren.’ (Foto: Gedragsland)
mic_external_onInterview

Dirkje van der Ven, keynote bij de PM Dag: ‘Weerstand is geen obstakel, maar een hulpmiddel’

17 mrt om 15:00 uurtimer6 min
Wie gedrag wil veranderen, stuit vrijwel altijd op weerstanden. Dat geldt in de maatschappij, in de zorgsector én…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

10 feb om 14:15 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Alexander Tolmeijer: (Foto: Martin Hols)
mic_external_onInterview

Alexander Tolmeijer als nieuwe minister van VWS: ‘Regeldruk terugdringen en de voedingsindustrie aanpakken’

5 feb om 16:00 uurtimer4 min
Tandarts en Dentiva-directeur Alexander Tolmeijer heeft een uitgesproken visie op de toekomst van de zorg. Als…
Lees verder »