Zorg groeit sterk in 2020

timer 2 min
De zorg groeit in 2020 naar verwachting met 2,5 procent. Dit is harder dan de gehele economie, die 1,5 procent groeit. Dat komt door de extra overheidsuitgaven, meldt het ING Economisch Bureau.

Daarnaast verwacht het ING Economisch Bureau een groei van twee procent van banen in de zorg. In 2020 zullen meer dan 1,5 miljoen mensen in de zorg werken. Dat is een verdubbeling in dertig jaar tijd. Dit betekent dat in 2020 van alle werkenden, 15,5 procent in de zorg werkzaam is. Desondanks blijft de vraag naar zorgpersoneel hoog en staan er historisch veel vacatures open. 

 

Wachttijden lopen op

Het personeelstekort in de zorg drukt op de groei van het zorgvolume en zorgt voor oplopende wachttijden. De norm voor wachttijden voor diagnostiek in het ziekenhuis werd in 2018 al met 21 procent overschreden. De wachttijd voor behandeling in het ziekenhuis werd zelfs overschreden met 24 procent. Dit komt vooral vanwege de stijging van ziekteverzuim en het verloop van personeel. Daardoor lopen de kosten op en worden zorginstellingen onder druk gezet.

 


Volumegroei huisartsen

De landelijke afspraken over ‘de juiste zorg op de juiste plek’ zorgen naar verwachting in 2020 voor een volumegroei van ruim 2,5 procent voor huisartsen en wijkverpleging. De overheid wil ziekenhuiszorg verplaatsen naar de eerste lijn, omdat deze goedkoper en toegankelijker is. Daarom geeft de overheid extra geld uit aan onder meer grotere eerstelijnsorganisaties, meer ICT-investeringen en meer procesinnovaties.

 

Bron: ING Economisch Planbureau, Zorgsector groeit sterk door

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Zorg groeit sterk in 2020

Meer artikelen met dit thema

5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie

timer4 min

De boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…

Lees verder »
De LHV erkent dat de aankondiging van een nieuwe cao met loonsverhogingen voor praktijkhouders kan voelen als een dubbele belasting. (Foto; Shutterstock)
flash_onNieuws

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt

timer4 min

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…

Lees verder »
'De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de mondzorg.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet

timer4 min

De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…

Lees verder »
'Het alternatief moet op een breed draagvlak onder de leden kunnen rekenen.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven

timer4 min

De KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…

Lees verder »
Vrouwe Justitia Shutterstock
flash_onNieuws

Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'

timer3 min

De voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…

Lees verder »
flash_onNieuws

Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa

timer5 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…

Lees verder »
 Harry Geurkink en de Japanse wachters van het Rijksmuseum
person_outlineBlog

Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’

timer4 min

'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven

timer4 min

De KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…

Lees verder »