Zzp-wetgeving: geen zelfstandigenverklaring, wel een pilot voor de webmodule

woensdag 17 juni 2020
timer 2 min
Het kabinet stopt met het verder ontwikkelen van de wetgeving rond de zelfstandigenverklaring en het minimumtarief voor zzp’ers. Het heeft wel vertrouwen in de webmodule, het hulpmiddel voor de beoordeling van arbeidsrelaties. Deze webmodule start dit najaar als pilot.

Minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) en staatssecretaris Hans Vijlbrief (Belastingen) schrijven dit in een brief aan de Tweede Kamer ( Voortgang 'werken als zelfstandige'  en  Webmodule zzp start als pilot , 15 juni 2020) . In de brief geven ze een update over aanvullingen op de wet DBA, die bedoeld is om schijnzelfstandigheid tegen te gaan. Brancheorganisaties KNMT, LHV, FMS en VvAA hadden een uitgebreide inbreng op de wetsvoorstellen minimumtarief en zelfstandigenverklaring en leverden commentaar op de tweede versie van de webmodule.


'Administratieve verplichtingen'

De zelfstandigenverklaring zou voor praktijkhouders positief kunnen zijn en ze zouden van het minimumtarief weinig last hebben, schrijft de KNMT. Vooral de administratieve verplichtingen vormden volgens de beroepsorganisatie een bezwaar voor zowel de opdrachtgever als de opdrachtnemer.

 

'Bedenkingen webmodule'

Ook over de webmodule hadden de organisaties hun bedenkingen. 'De module is zo ingericht dat een solistisch werkende zorgverlener die zelfstandig patiënten behandelt in de praktijk van een zorgaanbieder geacht wordt in dienstbetrekking te werken. Het maakt daarbij niet uit welke afspraken die partijen hebben gemaakt. Het kabinet houdt echter vertrouwen in het instrument webmodule en is van plan om in het najaar met een pilotfase te starten.'

 

'Geen uitspraak modelovereenkomsten'

Over de functie van de bestaande (sectorale) modelovereenkomsten heeft het kabinet nog geen definitieve uitspraak gedaan. Tenminste tot 1 januari 2021 geldt dat de Wet DBA niet wordt gehandhaafd ten aanzien van opdrachtgevers. Mogelijk dat deze periode nog wordt verlengd. KNMT benadrukt in haar reactie dat zzp’ers essentieel zijn voor de continuïteit en kwaliteit van zorg. Ook dient de nieuwe wet-DBA aan te sluiten bij specifieke zorgwetgeving (zoals de Wet BIG) en zou administratielast beperkt moeten blijven.

 

Links: Rijksoverheid,  Voortgang 'werken als zelfstandige',   Webmodule zzp start als pilot , 15 juni 2020; KNMT,  Zzp-wetgeving: geen zelfstandigenverklaring, wel webmodule, 15 juni 2020.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Zzp-wetgeving: geen zelfstandigenverklaring, wel een pilot voor de webmodule

Meer artikelen met dit thema

Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

17 jul om 12:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’

16 jul om 11:30 uurtimer2 min

De twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…

Lees verder »
Foto Eddy van Hijum - door Martijn Beekman/Rijksoverheid
flash_onNieuws

Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever

8 jul om 12:00 uurtimer3 min

Het demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…

Lees verder »
Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

23 jun om 09:00 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
Nora Ennahachi - Foto: eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

17 jun om 16:00 uurtimer5 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »