Eindejaarstips van de VvAA: fiscale voordelen voor uw zakelijke situatie
Voor investeringen in bedrijfsmiddelen kunt u in aanmerking komen voor kleinschaligheids¬investerings¬aftrek (KIA). Heeft u in 2020 investeringen gedaan voor meer dan € 2.400,- en voor minder dan € 323.544,-, dan heeft u recht op KIA. De KIA levert het meest op als u in 2020 tussen een bedrag van € 58.238,- en € 107.848,- heeft geïnvesteerd. De KIA bedraagt dan € 16.307,-. Daarom is het afhankelijk van de situatie gunstig voor¬genomen investeringen nog dit jaar te doen, of deze juist uit te stellen tot volgend jaar.
2. Controleer of u voldoet aan het urencriterium
Om in aanmerking te komen voor de zelfstandigen¬aftrek (€ 7.030,-) moet u voldoen aan het zogenaamde urencriterium. Dit houdt in dat u ten minste 1.225 uren per jaar dient te besteden aan uw onderneming. Bij twijfel kan de inspecteur u vragen een onderbouwing te geven van de gewerkte uren. Zorg dat u een urenregistratie heeft waaruit blijkt dat u aan het urencriterium voldoet. Dit jaar zijn er versoepelde eisen in verband met de coronacrisis. De Belastingdienst gaat er van 1 maart 2020 tot en met 30 september 2020 vanuit dat u minimaal 24 uren per week aan hun onderneming(en) heeft besteed, al heeft u door de omstandigheden mogelijk minder uren gemaakt.
3. Stel verkoop bedrijfsmiddel uit
Heeft u in 2016 de investeringsaftrek toegepast? En bent u van plan het bedrijfsmiddel weer te verkopen? Dan krijgt u wellicht te maken met de desinvesteringsbijtelling. Dit is een bijtelling bij de winst waardoor u een deel van de eerder toegepaste investeringsaftrek weer terug moet betalen. Overweeg in dat geval of u de verkoop van het bedrijfsmiddel kunt uitstellen tot 2021. U valt dan buiten de vijfjaarstermijn en voorkomt daarmee desinvesteringsbijtelling.
4. Profiteer van de fiscale voordelen van een meewerkend partner
Werkt uw partner mee in uw onderneming? Bepaal dan hoe u omgaat met een beloning voor de arbeid van uw partner. Daarvoor heeft u onder meer drie mogelijkheden:
- Pas de meewerkaftrek toe. Dit is een aftrekpost ter grootte van een percentage van de winst. Het te hanteren percentage is afhankelijk van het aantal uren dat uw partner meewerkt in uw onderneming. Uw partner moet ten minste 525 uur te hebben meegewerkt in uw onderneming.
- Geef uw partner een arbeidsbeloning. De arbeidsbeloning is voor u aftrekbaar en bij uw partner belast. De beloning moet ten minste € 5.000,- te bedragen.
- Laat uw partner toetreden tot uw onderneming. Uw partner kan dan mogelijk gebruik maken van de fiscale ondernemers¬faciliteiten.
De komende jaren gaat het tarief in de vennootschaps¬belasting omlaag. Voor winsten tot € 245.000,- bedraagt het tarief 15% in 2021. Met de geplande verlaging van de zelfstandigen¬aftrek kan het ook bij lagere winsten voordeliger zijn om uw onderneming in de vorm van een BV te drijven.
6. Overweeg een dividenduitkering in 2020 te doen
Per 1 januari 2021 stijgt het inkomsten¬belasting¬tarief van box 2 van 26,25% naar 26,9%. In box 2 worden dividenden die u ontvangt van een BV (belangen van ten minste 5%) belast. Het is daarom verstandig te bekijken of het voor u voordelig is nog in 2020 een dividend¬uitkering door de BV te laten doen.
Lees alle 'fiscale eindejaarstips 2020' op de site van de VvAA >>
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Samuel Schampers (WVF) over de nieuwe fysio-cao: ‘Elke praktijk heeft hier baat bij’
6 minRuim 23 jaar werkten fysiotherapeuten in de eerste lijn zonder cao. Op 3 november 2026 bereikte de…
Tandartsketens nemen in 2026 minder praktijken over
4 minTandartsketens nemen minder praktijken over dan een jaar geleden. Dataplatform DentalDeals telde in de…
Cao fysiotherapie 'eerste stap naar toekomstbestendige arbeidsvoorwaarden’
3 minDe werkgevers in de eerstelijnsfysiotherapie hebben met de vakbonden een onderhandelingsresultaat bereikt over…
Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen
3 minEen klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…
Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden
3 minZzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…
3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn
4 minOnderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…
KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging
3 minMondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…
Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken
4 minTandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…

Reactie toevoegen