Grotere praktijk? Controleer of u valt onder de Informatieplicht energiebesparing!
Met de nu ingevoerde informatieplicht wil de overheid de energiebesparing versnellen. Zo krijgt ook de CO 2- reductie in Nederland een impuls.
U bent verplicht om zelf actie te ondernemen en had vóór 1 juli 2019 bij de overheid op een speciaal daarvoor ontwikkeld portaal aan moeten geven wat u al aan energiebesparing heeft gedaan. In december 2019 is de handhaving door de omgevingsdiensten actief van start gegaan.
Plan het Voorpraktijken-Inventarisatiebezoek in en laat u ontzorgen
Door het Voorpraktijken-Inventarisatiebezoek (no cure no pay) in te plannen, kunt u een analyse laten maken van uw energieverbruik zodat u weet of u onder het Activiteitenbesluit milieubeheer valt en welke vervolgstappen er mogelijk zijn.
Daarnaast worden ook uw afvalverwijdering, airco-onderhoud, waterzorg en nog 30 aandachtsgebieden beoordeeld. Desgewenst kunt u dit in handen geven van specialisten die ervoor zorgen dat u:
- Geen onnodige kosten maakt
- Marktconforme contracten heeft
Maar ook:
- Voldoet aan wet en regelgeving op facilitair gebied (ARBO, Bouwbesluit, Activiteitenbesluit milieubeheer etc.)
- Voldoet aan verzekeringseisen
Ook niet onbelangrijk: op de praktijk worden door de adviseur van Voorpraktijken alle benodigde gegevens voor u verzameld. U en uw medewerkers kunnen dus hun normale werkzaamheden blijven uitvoeren.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken
4 minTandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…
Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030
4 minDertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…
'Dat maak ik zelf wel uit' hoort in elke zorginstelling op de plank
5 minMag de overheid je vrijheid inperken om je gezondheid te beschermen? In haar laatste boek ‘Dat maak ik zelf wel…
Minister negeert advies: geen extra plekken Tandheelkunde
4 minOnderwijsminister Rianne Letschert verhoogt het aantal opleidingsplekken Tandheelkunde niet, ondanks het…
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minMinister Thierry Aartsen presenteerde 1 oktober het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
Agressie in de mondzorg: drie op de vier praktijken krijgt ermee te maken
3 minAgressie tegen tandartsen en hun team neemt toe, zo blijkt uit recente mediaberichten. Drie op de vier…
Neergestoken tandarts Anett Wenzel: 'Zonder dossier gaan mijn alarmbellen rinkelen'
4 minTandarts Anett Wenzel uit Utrecht neemt geen nieuwe patiënten meer aan die geen dossier kunnen overleggen. Dat…
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…

Reactie toevoegen