Infomedics ontvangt het Keurmerk Sociaal Verantwoord Incasseren

dinsdag 15 mei 2018
timer 2 min
Op 1 mei 2018 heeft Infomedics (facturering en debiteurenbeheer voor zorgverleners) officieel het Keurmerk Sociaal Verantwoord Incasseren (SVI) in ontvangst genomen. Met het behalen van dit keurmerk heeft Infomedics aangetoond dat zij op een maatschappelijk verantwoorde wijze incasseren. Infomedics is de eerste - en enige - factoringmaatschappij die dit keurmerk heeft.

Schuldenlast

In Nederland heeft circa één op de vijf huishoudens schulden. De buitenwereld weet hier in de meeste gevallen niets van. Er heerst nog altijd een taboe op het hebben van financiële problemen. Uitzichtloze situaties en schaamte maken deze groep kwetsbaar. Incassobureaus houden hier echter vaak geen rekening mee. Daarmee zorgen ze niet alleen voor onnodig leed, maar het werkt ook contraproductief. Door gepaste oplossingen te bieden kunnen mensen vaak wel hun rekeningen voldoen.

 

Het keurmerk SVI biedt de garantie dat achterstallige betalingen er op een sociaal verantwoorde manier worden geïnd. Voor zorgverleners die hun debiteurenbeheer uitbesteden is dit heel belangrijk. Zij geven namelijk de financiële afwikkeling met, en dus de zorg voor hun patiënten uit handen. Voor de zorgverlener zelf is het natuurlijk ook erg prettig dat patiënten vaker in staat zijn te betalen. Dat Infomedics het keurmerk SVI heeft behaald is dus goed nieuws voor hun klanten.

 

Het keurmerk krijg je natuurlijk niet zomaar. Om aan de voorwaarden te voldoen moet je een intensieve audit ondergaan die anderhalve dag duurt. Aan de hand van inzage in documenten, procedures en één-op-één interviews moet worden aangetoond dat men aan de strenge voorwaarden van het keurmerk voldoet.

 

Met het behalen van het keurmerk heeft Infomedics laten zien dat zij in alle gelederen van hun organisatie het sociaal verantwoord incasseren hebben doorgevoerd. Meer informatie over het keurmerk SVI is te vinden op de website: http://keurmerk-svi.nl/.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

17 jul om 12:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’

16 jul om 11:30 uurtimer2 min

De twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…

Lees verder »
Foto Eddy van Hijum - door Martijn Beekman/Rijksoverheid
flash_onNieuws

Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever

8 jul om 12:00 uurtimer3 min

Het demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deadline jaarverantwoording: uiterlijk 31 mei aanleveren

7 mei om 11:00 uurtimer4 min

Zorgaanbieders moeten uiterlijk 31 mei hun jaarverantwoording over 2024 indienen, tenzij zij voor 31 maart…

Lees verder »
flash_onNieuws

Voorstel Zelfstandigenwet moet alternatief bieden voor Vbar. Maar of dat lukt?

6 mei om 11:30 uurtimer3 min

Erik van Dam (VvAA) analyseert in de nieuwe editie van Arts en Auto het nieuwe voorstel van VVD-Kamerlid…

Lees verder »