M(edisch) S(pecialistische) B(edrijven) van start.

vrijdag 13 februari 2015
timer 2 min
Voor veel vrijgevestigde medisch specialisten stonden de laatste maanden van 2014 in het teken van voorbereiden op de invoering van integrale tarieven voor medisch-specialistische zorg per 1 januari 2015. Met uitzondering van een enkele medisch specialist die in 2015 in loondienst is getreden, hebben lokale collectieven overwegend gekozen voor de oprichting van een ‘supermaatschap’ of coöperatie. Dit om invulling te geven aan het Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB) en om continuering van het (fiscale) ondernemerschap in 2015 zeker te stellen.

Veel Medisch Specialistisch Bedrijven zijn inmiddels gestart of staan op het punt te starten met de verdere inrichting van de ‘supermaatschap’ of coöperatie. Dat is niet altijd even gemakkelijk. Afhankelijk van de gemaakte keuze voor een ‘supermaatschap’ of coöperatie wordt het bestuur van het MSB nu geconfronteerd met uiteenlopende inrichtings- en operationele vraagstukken zoals:

  • Inrichting van de HR-functie in het geval van indiensttreding van personeel bij het MSB, waarbij zaken als in- en uitstroom, verzuim, opleidingen en verlonen ongestoord en naar volle tevredenheid van medewerkers en het MSB moeten verlopen.
  • Inrichting van de administratie van het MSB zodat geldstromen op niveau specialisme voldoende gedetailleerd in beeld blijven en voldoende aandacht is voor aspecten zoals inzicht in externe geldstromen, de werkkostenregeling en BTW.
  • De overwegingen en keuzes om operationele werkzaamheden binnen het MSB in eigen beheer uit te voeren of uit te besteden aan het ziekenhuis of een derde partij.
  • De inrichting van de informatievoorziening en verantwoording binnen het MSB in relatie tot de informatievoorziening en verantwoording vanuit het ziekenhuis.

 

Advies en ondersteuning

De consultants en accountants van BDO adviseren en ondersteunen Medisch Specialistische Bedrijven over de te maken keuzes en bij de inrichting van de maatschap of coöperatie. Daarbij wordt gelet op de voorwaarden van de fiscus voor behoud van het fiscaal ondernemerschap en natuurlijk ook de geldende wet- en regelgeving.

 

Contact
Benieuwd wat BDO voor uw MSB kan betekenen? Neem dan contact op met Jos Mennes of Rik van Brederode, beiden als Consultants verbonden aan de BDO Branchegroep Zorg, via telefoonnummer (088) 236 48 03 of per e-mail: zorg@bdo.nl.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
M(edisch) S(pecialistische) B(edrijven) van start.

Meer artikelen met dit thema

Afschaffing transitievergoeding (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen

11 jun om 15:45 uurtimer4 min

Het kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…

Lees verder »

Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten

27 mei om 14:00 uurtimer5 min

Krijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:30 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

4 mei om 12:45 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »