Alles over het all-in-loon op een rijtje

maandag 18 februari 2019
timer 2 min
Het is nogal een thema, het veelbesproken all-in-loon. Lastig te doorgronden. Maar er is wel degelijk grip op te krijgen. Bijvoorbeeld aan de hand van de deze week gepubliceerde video ‘Het all-in-loon in vijf minuten’.

Pijnlijk dossier

Het all-in-loon is al enige tijd een pijnlijk dossier in de eerstelijns fysiotherapie. Vooral sinds begin 2017, toen een uitspraak van de Rechtbank Noord-Holland veel stof deed opwaaien. Een werkgever werd veroordeeld tot uitbetaling van 50 vakantiedagen. Die dagen waren al opgenomen door een fysiotherapeut in de praktijk. Het bleek onvoldoende duidelijk dat deze vooraf al in het loon waren verdisconteerd. 

 

Onnodig onder druk

Terecht dat dit bijzondere, historisch gegroeide, systeem hiermee ter discussie kwam. Maar veel indianenverhalen die rondgingen berusten niet op feiten of logica. En veel goede relaties  tussen werkgever en werknemers kwam onnodig onder druk te staan. Zowel voor werkgevers als werknemers is het van belang goed te weten hoe de vork daadwerkelijk in de steel zit, alvorens tot vaak benodigde actie over te gaan. 

 

Alles op een rijtje 

Ja, het is een complex thema. Toch is het mogelijk om er meer grip op te krijgen. Bijvoorbeeld aan de hand van de deze week uitgekomen  video ‘Het all-in-loon in vijf minuten’. Deze zet alles nog eens overzichtelijk op een rijtje. 

 

Meer informatie vindt u op de  themapagina All-in-loon van VvAA. Ook kunt u een interactieve parallelsessie over het onderwerp bezoeken tijdens het congres  Fysiopraktijk Anno Nu op zaterdag 9 maart in Utrecht. 

 

 

 Erik van Dam is senior adviseur kennismanagement en netwerken bij VvAA Groep B.V. Meer informatie: neem contact op met de paramedisch adviseur van VvAA (030 247 45 15 en paramedici@vvaa.nl).

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Alles over het all-in-loon op een rijtje

Meer artikelen met dit thema

Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deadline jaarverantwoording: uiterlijk 31 mei aanleveren

7 mei om 11:00 uurtimer4 min

Zorgaanbieders moeten uiterlijk 31 mei hun jaarverantwoording over 2024 indienen, tenzij zij voor 31 maart…

Lees verder »
person_outlineBlog

De digitale apothekersrevolutie: automatiseer uw administratie

15 apr om 12:18 uurtimer4 min

Als apotheker of beherend apotheker heeft u dagelijks te maken met een breed takenpakket. Zorgverlening staat…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »
flash_onNieuws

CBS: 1 op de 6 volwassenen heeft last van tand- of kiespijn

19 mrt om 10:00 uurtimer4 min

In 2024 gaf 16 procent van de Nederlandse volwassenen aan in de afgelopen twaalf maanden last te hebben gehad…

Lees verder »
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: Uitstel aanvragen kan tot uiterlijk 31 maart

3 mrt om 08:45 uurtimer4 min

De Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza) verplicht zorgaanbieders om jaarlijks een jaarverantwoording in te…

Lees verder »