Alles over het all-in-loon op een rijtje

maandag 18 februari 2019
timer 2 min
Het is nogal een thema, het veelbesproken all-in-loon. Lastig te doorgronden. Maar er is wel degelijk grip op te krijgen. Bijvoorbeeld aan de hand van de deze week gepubliceerde video ‘Het all-in-loon in vijf minuten’.

Pijnlijk dossier

Het all-in-loon is al enige tijd een pijnlijk dossier in de eerstelijns fysiotherapie. Vooral sinds begin 2017, toen een uitspraak van de Rechtbank Noord-Holland veel stof deed opwaaien. Een werkgever werd veroordeeld tot uitbetaling van 50 vakantiedagen. Die dagen waren al opgenomen door een fysiotherapeut in de praktijk. Het bleek onvoldoende duidelijk dat deze vooraf al in het loon waren verdisconteerd. 

 

Onnodig onder druk

Terecht dat dit bijzondere, historisch gegroeide, systeem hiermee ter discussie kwam. Maar veel indianenverhalen die rondgingen berusten niet op feiten of logica. En veel goede relaties  tussen werkgever en werknemers kwam onnodig onder druk te staan. Zowel voor werkgevers als werknemers is het van belang goed te weten hoe de vork daadwerkelijk in de steel zit, alvorens tot vaak benodigde actie over te gaan. 

 

Alles op een rijtje 

Ja, het is een complex thema. Toch is het mogelijk om er meer grip op te krijgen. Bijvoorbeeld aan de hand van de deze week uitgekomen  video ‘Het all-in-loon in vijf minuten’. Deze zet alles nog eens overzichtelijk op een rijtje. 

 

Meer informatie vindt u op de  themapagina All-in-loon van VvAA. Ook kunt u een interactieve parallelsessie over het onderwerp bezoeken tijdens het congres  Fysiopraktijk Anno Nu op zaterdag 9 maart in Utrecht. 

 

 

 Erik van Dam is senior adviseur kennismanagement en netwerken bij VvAA Groep B.V. Meer informatie: neem contact op met de paramedisch adviseur van VvAA (030 247 45 15 en paramedici@vvaa.nl).

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Alles over het all-in-loon op een rijtje

Meer artikelen met dit thema

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec om 16:15 uurtimer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »

Waar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders

10 dec om 13:30 uurtimer5 min
Met het jaareinde in zicht, is dit het moment om na te gaan of je op fiscaal gebied nog actie moet ondernemen.…
Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven

25 nov om 16:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Lees verder »
Volgens de VvAA schiet de huidige uitstelregeling structureel tekort en leidt deze tot onnodige regeldruk en kwaliteitsrisico’s. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026

20 nov om 10:30 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…

Lees verder »
Bevlogen Tandartsen werkt aan initiatieven zoals een ‘zzp-maatschapmodel’, richtlijnen voor salarisstructuren, een kennisbot voor regelgeving en actiemiddelen voor conflicten. (Foto: Bevlogen Tandartsen)
flash_onNieuws

Bevlogen Tandartsen: ‘Een one size fits all-cao is niet passend voor de sector’

18 nov om 12:00 uurtimer4 min

De tandartsen Jan Willem Vaartjes, Amée Swart en Geert Landman hebben in augustus de…

Lees verder »
De Belastingdienst (Shutterstock)
flash_onNieuws

Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’

17 nov om 14:15 uurtimer4 min

De ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…

Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov om 12:30 uurtimer2 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te bieden over de cao. Op…

Lees verder »
flash_onNieuws

Kleinbedrijf Index Logopedie: 'Nieuwe bedrijfsmodellen en bekostiging nodig'

8 okt om 14:30 uurtimer5 min

Uit de vierde editie van de Kleinbedrijf Index Logopedie blijkt dat veel logopediepraktijken…

Lees verder »