Blog: Patiënt vs. Protocol

maandag 24 april 2017
timer 2 min
Een patiënt geeft aan alleen door de tandarts behandeld te willen worden omdat ze ‘alleen hem vertrouwt’. Natuurlijk is het belangrijk om je bewust te zijn van de individuele wensen van de klant en om daarop in te spelen. Maar dat lijkt, en is soms ook, in tegenspraak met werkprotocollen.

En van werkprotocollen zijn er nogal wat in de tandheelkunde. De vraag is hoe je de richtlijnen volgt, klanten tevreden stelt en tegelijkertijd toch ook een winstgevende onderneming runt.

 

Stel, een man in een rolstoel komt binnen. Protocol mag dan zijn dat de patiënt in de stoel plaatsneemt, maar als dat voor meneer een onbegonnen taak is, behandel je hem gewoon in zijn rolstoel. Ja, ergonomisch is het niet best en grote kans dat je daarna je nek hoort kraken, maar hee, wél een tevreden patiënt die naar buiten rolt! Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat.

 

Maar wat te doen in geval van de ‘ik-wil-alleen-door-jou-behandeld-worden-patiënt'? De tandarts besloot achter zijn team te gaan staan en legde de vrouw uit: "U zegt dat u mij vertrouwt. Ik vertrouw mijn teamleden de zorg voor u toe. Wanneer u dat niet wilt, zegt u dus indirect dat u mij niet vertrouwt."  De tandarts besloot het protocol voor de patiënt te stellen. Niet omdat hij niet anders kon, maar omdat hij niet anders wilde. De vrouw schreef zich direct uit.

 

Een gemiste kans? Nee, juist niet! Het team heeft de bevestiging gekregen dat de tandarts zijn team vertrouwt en daar duidelijk standpunt in neemt, ook wanneer dat klanten kost. Niet iedereen hoeft jouw klant te zijn!

 

Marloes den Heijer – Teambuilder voor (tandarts)praktijken en auteur van het boek Passie in Praktijk – Lessen van ondernemende tandartsen. www.passieinpraktijk.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: Patiënt vs. Protocol

Meer artikelen met dit thema

Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

17 jul om 12:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’

16 jul om 11:30 uurtimer2 min

De twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…

Lees verder »
Foto Eddy van Hijum - door Martijn Beekman/Rijksoverheid
flash_onNieuws

Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever

8 jul om 12:00 uurtimer3 min

Het demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deadline jaarverantwoording: uiterlijk 31 mei aanleveren

7 mei om 11:00 uurtimer4 min

Zorgaanbieders moeten uiterlijk 31 mei hun jaarverantwoording over 2024 indienen, tenzij zij voor 31 maart…

Lees verder »
flash_onNieuws

Voorstel Zelfstandigenwet moet alternatief bieden voor Vbar. Maar of dat lukt?

6 mei om 11:30 uurtimer3 min

Erik van Dam (VvAA) analyseert in de nieuwe editie van Arts en Auto het nieuwe voorstel van VVD-Kamerlid…

Lees verder »