Blog: Patiënt vs. Protocol
En van werkprotocollen zijn er nogal wat in de tandheelkunde. De vraag is hoe je de richtlijnen volgt, klanten tevreden stelt en tegelijkertijd toch ook een winstgevende onderneming runt.
Stel, een man in een rolstoel komt binnen. Protocol mag dan zijn dat de patiënt in de stoel plaatsneemt, maar als dat voor meneer een onbegonnen taak is, behandel je hem gewoon in zijn rolstoel. Ja, ergonomisch is het niet best en grote kans dat je daarna je nek hoort kraken, maar hee, wél een tevreden patiënt die naar buiten rolt! Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat.
Maar wat te doen in geval van de ‘ik-wil-alleen-door-jou-behandeld-worden-patiënt'? De tandarts besloot achter zijn team te gaan staan en legde de vrouw uit: "U zegt dat u mij vertrouwt. Ik vertrouw mijn teamleden de zorg voor u toe. Wanneer u dat niet wilt, zegt u dus indirect dat u mij niet vertrouwt." De tandarts besloot het protocol voor de patiënt te stellen. Niet omdat hij niet anders kon, maar omdat hij niet anders wilde. De vrouw schreef zich direct uit.
Een gemiste kans? Nee, juist niet! Het team heeft de bevestiging gekregen dat de tandarts zijn team vertrouwt en daar duidelijk standpunt in neemt, ook wanneer dat klanten kost. Niet iedereen hoeft jouw klant te zijn!
Marloes den Heijer – Teambuilder voor (tandarts)praktijken en auteur van het boek Passie in Praktijk – Lessen van ondernemende tandartsen. www.passieinpraktijk.nl
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden
3 minZzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…
3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn
4 minOnderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…
KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging
3 minMondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…
Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken
4 minTandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…
Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030
4 minDertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…
'Dat maak ik zelf wel uit' hoort in elke zorginstelling op de plank
5 minMag de overheid je vrijheid inperken om je gezondheid te beschermen? In haar laatste boek ‘Dat maak ik zelf wel…
Minister negeert advies: geen extra plekken Tandheelkunde
4 minOnderwijsminister Rianne Letschert verhoogt het aantal opleidingsplekken Tandheelkunde niet, ondanks het…
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minMinister Thierry Aartsen presenteerde 1 oktober het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…

Reactie toevoegen