Tandarts kom in actie!

donderdag 13 november 2014
timer 2 min
Als je als tandarts niets doet, is een korting van 6% een enorme aanslag in de portemonnee.

Sterker nog: als je rustig doorwerkt, zonder op te letten, heb je in 2015 30% minder uit te geven. Gelukkig laat het kostenonderzoek ook zien dat er sprake is van een enorme variatie. Er valt dus nog veel te leren van elkaar en zijn er genoeg mogelijkheden om de klappen op te vangen.

 

Maar als u niets doet…

Stel dat de omzet €100,- is en de kosten €60,-. De tijd dat je de helft overhield van de omzet zijn al lang achter de rug, misschien gaan we wel eerder naar een kostenstructuur waarbij 70% van de omzet uit kosten bestaan. Maar uitgaande van €100,- omzet hou je in de oude situatie nog €40,- over. Bij een omzet van 200.000 euro heb je dus een bruto inkomen van 80.000 euro. 

 

Nu de NZA de tarieven met 6% verlaagt wordt €100,-  omzet €94,-, maar de kans dat je dit in de kosten weet terug te halen lijkt klein. Dan houd je dus nog maar 94-60 = €34,- over.

 

Je inkomen is in dit voorbeeld nog maar €68.000,- in plaats van €80.000,-. Een korting van 15% van je bruto inkomen dus! Nog erger wordt het als je beseft dat het grootste deel van het inkomen op gaat aan vaste kosten. Je hypotheek, studiekosten, auto, gas water electra etc.


Als je er vanuit gaat dat dit ongeveer de helft van je inkomen is, dan hield je in de oude situatie €20,- over (de helft van de €40,-). Als de kosten gelijk blijven dan houd je nu 34-20= €14,- over. Het geld waar je vrij over kan beschikken is dus met 30% gedaald omdat de tarieven met 6% gekort worden.

 

Tijd dus om wel wat te doen. Daar zijn gelukkig voldoende mogelijkheden voor:  


Op 30 januari organiseert MedischOndernemen de Dag van de Praktijkhouder in de Mondzorg . Daar zal uitgebreid ingegaan worden op de uitkomsten van het kostenonderzoek en hoe je jezelf als ondernemer kan onderscheiden.
Kijk op www.phdag.nl voor meer informatie of om u aan te melden.

 

Op www.dentiva.nl kunt u zich opgeven voor een beperkt aantal kleinschalige bijeenkomsten, de Benen Op Tafel.

 

Alexander Tolmeijer

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Buurtzorg Nederland
all_inclusiveAchtergrondartikel

Jos de Blok: ‘Vereenvoudiging en autonomie leveren 25 procent besparing op in zorg’

21 jan om 14:30 uurtimer5 min

Buurtzorg-directeur Jos de Blok stelt dat het Nederlandse zorgstelsel aanzienlijk efficiënter…

Lees verder »

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec 2025 timer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »

Waar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders

10 dec 2025 timer5 min
Met het jaareinde in zicht, is dit het moment om na te gaan of je op fiscaal gebied nog actie moet ondernemen.…
Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven

25 nov 2025 timer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Lees verder »
Volgens de VvAA schiet de huidige uitstelregeling structureel tekort en leidt deze tot onnodige regeldruk en kwaliteitsrisico’s. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026

20 nov 2025 timer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…

Lees verder »
Bevlogen Tandartsen werkt aan initiatieven zoals een ‘zzp-maatschapmodel’, richtlijnen voor salarisstructuren, een kennisbot voor regelgeving en actiemiddelen voor conflicten. (Foto: Bevlogen Tandartsen)
flash_onNieuws

Bevlogen Tandartsen: ‘Een one size fits all-cao is niet passend voor de sector’

18 nov 2025 timer4 min

De tandartsen Jan Willem Vaartjes, Amée Swart en Geert Landman hebben in augustus de…

Lees verder »
De Belastingdienst (Shutterstock)
flash_onNieuws

Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’

17 nov 2025 timer4 min

De ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…

Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov 2025 timer2 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te bieden over de cao. Op…

Lees verder »