Zorgen om zorg

timer 2 min
De zorg maakt zich zorgen over zorguitval. Blijkbaar gaan mensen om financiële redenen minder naar de dokter of de tandarts. En dat kan betekenen dat de zorg die deze mensen uiteindelijk toch nodig zullen hebben, duurder is omdat de aandoening complexer of ernstiger is geworden. Maar dat kan je als zorgverlener voorkomen.

Natuurlijk kan ook ik niet in de portemonnee van een ander kijken en begrijp ik heel goed dat sommige keuzes heel lastig zijn, vooral voor de minima. Is er überhaupt een keuze mogelijk als de noodzakelijke rekeningen nauwelijks betaald kunnen worden, de boodschappen al sober zijn en een eigen bijdrage voor een behandeling wordt gevraagd van € 200,- of wanneer deze ten laste komt van het eigen risico?

 

Toch ben ik ervan overtuigd dat het vaak niet alleen een financiële keuze is van patiënten. E r is ook een grote groep die wel de financiële draagkracht heeft om de keuze voor een behandeling te maken, zeker wanneer het gaat om pijn of een functionele beperkingen. Maar wanneer het gaat om preventie of een mate van ongemak, heeft het vaak geen prioriteit. En dat is jammer, zeker nu het aanbod en de vergoeding van preventie steeds beter is geregeld.

 

Het is aan de zorgverleners en het team om hier actief wat aan te doen. Niet alleen door te informeren en aan te bieden maar vooral door preventie te laten ervaren. Ervaringen die vervolgens worden gebruikt om de grotere groep te bereiken. Nu mensen steeds meer af gaan op referenties en beoordelingen, moeten we dat meer gebruiken in de praktijk: 'Als ik toch een controle afspraak had gemaakt, waren het vast geen vier gaatjes geworden!' of 'Als ik eerder een afspraak had gemaakt, was het met een antibioticakuur nog te behandelen geweest'. Net als voor patiënten geldt het ook voor ons: als we ons ergens zorgen over maken, moeten we in beweging komen.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Zorgen om zorg

Meer artikelen met dit thema

Het kabinet wil dat er scherpe keuzes gemaakt worden over wat passende zorg is. Minister Hermans: 'Omdat we nu al zien dat het tekort aan mensen groot is en de kosten blijven oplopen, moeten we ook keuzes maken.’ (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm

timer4 min

De totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…

Lees verder »
LHV en InEen zien geen grote verrassingen in de Miljoenennota van het eerste kabinet-Jetten. (Foto: Ministerie van Financiën)
flash_onNieuws

LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'

timer4 min

Beroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…

Lees verder »

Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027

timer3 min

Gelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…

Lees verder »
LHV Inkomstentool-huisarts is gebaseerd op de nieuwe cao en actuele wet- en regelgeving, en doorgerekend en gevalideerd door een accountantsbureau. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst

timer3 min

De LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…

Lees verder »

Visser & Visser organiseert Prinsjesdagbijeenkomsten voor (zorg)ondernemers

timer2 min

Welke impact hebben de plannen van Prinsjesdag op uw praktijk of zorgonderneming? Die vraag staat centraal…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe cao Huisartsen in loondienst definitief: 8,25% loonsverhoging

timer4 min

De werkgeverspartijen hebben ingestemd met het onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao Huisartsen in…

Lees verder »

Je salarisadministratie is uitbesteed. Is de zorgkennis dat ook?

timer4 min

Veel zorgpraktijken besteden hun salarisadministratie uit. Logisch, want salarisverwerking is complex en…

Lees verder »

5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie

timer4 min

De boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…

Lees verder »