Contractvormen in de eerstelijn in kaart gebracht

woensdag 19 augustus 2015
timer 2 min
De contractering tussen zorgverzekeraars en -aanbieders is niet altijd een makkelijk proces. Veel zorgaanbieders geven aan dat het lastig is om met verzekeraars in gesprek te gaan en zo een contract te realiseren die meer op maat gesneden zijn. Daarom heeft NZa de meest gangbare contractvormen op een rij gezet en toegelicht.

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) ontvangt regelmatig dat soort klachten. Dat was voor de NZa aanleiding om het zorginkoopproces te faciliteren door toe te lichten welke instrumenten zij heeft om het contracteerproces beter te laten verlopen. Door het weergeven van de verschillende contractvormen die worden gebruikt in het consultatiedocument 'Contracteerproces eerstelijns zorg' wil de zorgautoriteit ideeën verspreiden tussen sectoren en/of zorgverzekeraars.

 

In het document worden de meest gangbare contractvormen op een rijtje gezet en toegelicht. De NZa vraagt aan zorgverzekeraars en -aanbieders om te reageren op het consultatiedocument. Naar aanleiding van de reacties zal de zorgautoriteit in september een definitief document publiceren.  

 

Ook de KNMT zal reageren op het document. In haar reactie vraagt de beroepsvereniging voor tandartsen vooral aandacht voor de werkbaarheid van het contracteerproces voor tandartspraktijken, helder en eenduidig contracteerbeleid bij verzekeraars en vraagt ze nog om verduidelijking van een aantal zaken.

 

Lees hier het consultatiedocument Contracteerproces eerstelijns zorg.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Contractvormen in de eerstelijn in kaart gebracht

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

‘Stand van de zorg’ van NZa: ‘Mondzorg voor een dubbele uitdaging: personeelstekort en zorgmijding’

31 okt om 13:00 uurtimer4 min

De mondzorg in Nederland staat onder toenemende druk door een combinatie van personeelstekort…

Lees verder »

Afvaren op een ijsberg aan wet- en regelgeving

16 okt om 16:00 uurtimer5 min

We staan aan de vooravond van een onomkeerbare verschraling van de zorg, voorspelt Alexander Tolmeijer,…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Prinsjesdag-webinar: ‘De arbeidsrelatie met zelfstandigen blijft een speerpunt’

2 okt om 13:00 uurtimer5 min
Tijdens Prinsjesdag presenteert het kabinet volgens de traditie de rijksbegroting en fiscale plannen voor het…
Lees verder »
Tandartsen krijgen dankzij de Wlz een uurtarief van 207 euro (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘Mondzorg kwetsbare ouderen is een graaicultuur geworden’

19 sep om 09:15 uurtimer4 min

EenVandaag deed onderzoek naar de praktijken van mondzorgketens, die in verpleeghuizen veel…

Lees verder »
Foto: Valerie Kuypers/Rijksoverheid
flash_onNieuws

IZA-monitor over eerste lijn: groei capaciteit én wachttijden

11 sep om 16:15 uurtimer4 min
Twee jaar na de start van het Integraal Zorgakkoord (IZA) zijn de effecten in de praktijk nog niet echt zichtbaar…
Lees verder »
flash_onNieuws

Tandartsen en orthodontisten steunen massaal bezwaarprocedure KNMT tegen NZa

20 aug om 11:30 uurtimer4 min
Meer dan 4.600 praktijkhoudende tandartsen en orthodontisten hebben zich aangesloten bij de bezwaren van de KNMT…
Lees verder »
Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

21 jul om 17:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’

16 jul om 11:30 uurtimer2 min

De twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…

Lees verder »