Een derde van de Nederlanders gebruikt aanvullende tandartsverzekering niet
Tandartskosten vallen niet onder basisverzekering, met uitzondering van bepaalde chirurgische ingrepen. Verstandskiezen trekken door de kaakchirurg valt bijvoorbeeld wel onder de basisverzekering. Daarbij geldt wel een eigen risico van minimaal 385 euro. Met een aanvullende tandartsverzekering kunnen patiënten de tandartskosten slechts gedeeltelijk terug krijgen.
Een derde van de Nederlanders gebruikt die verzekering niet. Ook blijken veel patiënten met gebitsprotheses onnodig verzekerd voor tandartskosten, signaleert tandartsprotheticus Gerard Mirer. Gebitsprotheses vallen onder de basisverzekering met een vergoeding van 75 procent.
Premie tandartsverzekering hoger dan gemiddelde tandartskosten
Uit onderzoek van Pricewise in samenwerking met onderzoeksbureau Panel Inzicht blijkt dat een tweejaarlijks controlebezoek uit eigen zak betalen goedkoper is dan de premie voor de tandartsverzekering. De premie voor de meest gekozen tandartsverzekering ligt gemiddeld op 147,50 euro en is hoger dan het bedrag wat mensen per jaar kwijt zijn aan de tandarts. Dat blijkt ook uit het rapport ‘Verzekerden in beeld’ van onderzoeksbureau Vektis.
Een halfjaarlijkse controle bij de tandarts kost gemiddeld 22 euro. Met een bezoek aan de mondhygiënist erbij is dat 123 euro per jaar. Mensen met een aanvullende tandartsverzekering hebben gemiddeld 128 euro aan tandartskosten ingediend bij hun verzekeraar. Dat ligt dus hoger dan de kosten voor een tweejaarlijkse controle met eventueel een bezoek aan de mondhygiënist.
Bron: Aanvullende tandartsverzekering vaak overbodig: ‘Een op drie gebruikt het niet’
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie
4 minDe boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…
Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt
4 minHuisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…
Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'
3 minDe voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…
Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa
5 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…
Praktijkhouders met een bv: Maak vóór 1 juli verantwoording voor WNT rond
4 minTandartsen en andere praktijkhouders met een bv moeten vóór 1 juli aantonen dat ze voldoen aan de Wet normering…
Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’
4 min'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…

Reactie toevoegen