Modelovereenkomsten ZZP-tandartsen goedgekeurd

dinsdag 1 december 2015
timer 2 min
De modelovereenkomsten voor praktijkmedewerking en praktijkwaarneming die VvAA, KNMT en ANT gezamenlijk hebben opgesteld als vervanging van de VAR, zijn goedgekeurd de Belastingdienst en het UWV.

De VAR verdwijnt waarschijnlijk per 1 april 2016. In plaats daarvan gaat de Belastingdienst overeenkomsten tussen de opdrachtgever en de opdrachtnemer beoordelen. De Belastingdienst en het UWV hebben de nieuwe modelovereenkomsten voor praktijkmedewerking en praktijkwaarneming van de drie partijen beoordeeld. Zij laten weten dat opdrachtgevers die op basis van deze overeenkomsten werken, geen verplichting hebben om loonheffingen in te houden en af te dragen.


Belangrijk:  werk  volgens inhoud modelovereenkomst

Het is echter belangrijk dat opdrachtgever en opdrachtnemer daadwerkelijk werken volgens de inhoud van de modelovereenkomst; alleen dán is de opdrachtgever geen loonheffingen verschuldigd. Gebeurt dit niet, bijvoorbeeld omdat de opdrachtgever - in strijd met de modelovereenkomst - instructies geeft over de manier waarop de opdrachtnemer zijn werkzaamheden moet verrichten, geeft de overeenkomst geen zekerheid en ontstaan er alsnog risico’s op claims van de Belastingdienst.


Totdat VAR definitief verdwijnt, kunt u als tandarts-zzp’er uw VAR-Winst uit onderneming (WUO) voor 2014 of 2015 blijven gebruiken, als u hetzelfde werk blijft doen onder dezelfde omstandigheden en voorwaarden. Veranderen de omstandigheden of voorwaarden, gaat u als tandarts-zzp’er andere werkzaamheden uitvoeren, of heeft u nog geen VAR? Dan kunt u als tandarts-zzp’er een nieuwe VAR aanvragen die geldig is totdat nieuwe wet ingaat.


Geen ‘repressieve’ handhaving tot 1 januari 2017

Van 1 april 2016 tot 1 januari 2017 geldt een implementatietermijn. De fiscus houdt dan wel toezicht, maar neemt geen ‘repressieve’ handhavingsmaatregelen. Overduidelijke gevallen van fraude pakt de Belastingdienst wel aan. Wij adviseren u dan ook om direct bij de inwerkingtreding van de nieuwe wet met de goedgekeurde modelovereenkomsten te werken. Voor nieuwe opdrachten kunt u zowel de huidige als de nieuwe modelovereenkomsten gebruiken. Vóór 1 april kunt u voor nieuwe opdrachten desgewenst ook al de nieuwe modelovereenkomsten gebruiken. Het is dan nog wel van groot belang vooraf vast te stellen dat de opdrachtnemer beschikt over een geldige VAR-WUO.


Download hier  de modelovereenkomst van opdracht voor tandartsen van VvAA, KNMT en ANT.

bron: KNMT

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto Eddy van Hijum - door Martijn Beekman/Rijksoverheid
flash_onNieuws

Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever

8 jul om 12:00 uurtimer3 min

Het demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…

Lees verder »
Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

23 jun om 09:00 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
Nora Ennahachi - Foto: eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

17 jun om 16:00 uurtimer5 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
Foto: Jitske Seckel
flash_onNieuws

Eerste impressie van de Dag van de Praktijkmanager (2025): ‘Zorg dat je impact als leider duurzaam is’

13 jun om 11:30 uurtimer6 min

De Dag van de Praktijkmanager heeft dit jaar als thema ‘het leukste vak ter wereld’. Dagvoorzitter Charlotte…

Lees verder »