Doe mee aan onderzoek ‘Digitale vaardigheden in de huisartsenzorg’

woensdag 21 april 2021
timer 3 min

Foto: Shutterstock

Digitalisering in de zorg is niet meer weg te denken. Maar alle oplossingen rondom applicaties en e-health vragen wel wat van de zorgprofessional. Daarom ontwikkelde ‘Digivaardig in de zorg’ samen met medewerkers uit de huisartsenzorg een zelftest. Daarmee kunt u toetsen hoe digivaardig u bent en wat u nodig heeft om die vaardigheden verder te verbeteren.

Digivaardig in de zorg nodigt u uit om mee te doen aan een landelijk onderzoek naar de digitale vaardigheden van de zorgprofessionals uit de huisartsenpraktijk, huisartsenpost of zorggroep.

Landelijk onderzoek

Vul de vragenlijst zo eerlijk mogelijk in. Dat kan tot 13 mei 2021. Uw resultaten blijven privé en worden niet op persoonsniveau of teamniveau gepubliceerd. Wilt u zelf uw eigen resultaten terugzien? Met deze vragenlijst wil ‘Digivaardig in de zorg’ onderzoeken hoe digivaardig de zorgprofessionals zichzelf en hun collega’s inschatten en waar de behoeften liggen om vaardiger te worden. Dat doen ze in samenwerking met de Stichting Sociaal Fonds Huisartsenzorg (SSFH). De uitkomsten van het onderzoek worden gebruikt voor het ontwikkelen van producten en diensten waarmee u uw digitale vaardigheden kunt verbeteren. Naar de vragenlijst: Vul de vragenlijst hier in

Interviews

Het onderzoek wordt aangevuld met interviews. Voor een online interview van maximaal 1 uur  is ‘Digivaardig in de zorg’ op zoek naar zorgprofessionals die werkzaam zijn in de huisartsenpraktijk, huisartsenpost of zorggroep. De onderzoekers zoeken mensen van alle leeftijden, uit alle regio’s met veel en/of weinig werkervaring. Zowel mensen die moeite hebben met digitalisering (de digitale starter) als medewerkers die zichzelf als digivaardig inschatten.

Mogen we u bevragen over het nut en de noodzaak van digitale vaardigheden? Hoe digivaardig u bent en hoe digivaardig u uw collega’s inschat? We zijn ook benieuwd wat u nodig heeft om uw vaardigheden te verbeteren.

Interesse?

Neem dan contact op met Suzanne Verheijden via  info@digivaardigindezorg.nl en dan plant de interviewer een afspraak met u in april of mei.

Link:  Digivaardig in de zorg en Link naar de vragenlijst

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Valerie Kuypers/Rijksoverheid
flash_onNieuws

IZA-monitor over eerste lijn: groei capaciteit én wachttijden

11 sep om 16:15 uurtimer4 min
Twee jaar na de start van het Integraal Zorgakkoord (IZA) zijn de effecten in de praktijk nog niet echt zichtbaar…
Lees verder »

DentalRules Gebruikerscongres 2025: Een dag vol inspiratie in het Olympisch Stadion

4 sep om 15:15 uurtimer3 min

Heeft u zin in een dag vol inspiratie, praktische inzichten en waardevolle ontmoetingen?…

Lees verder »

Huisartsenorganisatie Medi-Mere pioniert succesvol met Juvoly-AI in telefonische triage

4 sep om 15:00 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Medi-Mere is de eerste die de slimme spraakherkenningstechnologie van Juvoly integreert in…
Lees verder »

Cobbler Cloud: een veilig en onafhankelijk alternatief voor grote cloudaanbieders

28 aug om 09:00 uurtimer5 min
De cloud is niet meer weg te denken uit de zorg, maar waar staan gevoelige patiëntgegevens eigenlijk? En hoe…
Lees verder »
Voordat je bij de Zelfzoekdokter op consult komt, communiceert deze hoofdzakelijk digitaal, geeft digitale tips, gebruikt fotodiagnostiek, adviseert via mail of app, gebruikt kunstmatige intelligentie. (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Van Flexdokter naar Zelfzoekdokter

27 aug om 14:45 uurtimer5 min

In de boekbespreking van ‘de Vragendokter’ van Jojanneke Kant vroeg Thieu Heijltjes zich af…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

‘Tandartsen staan overwegend positief tegenover AI’

20 aug om 12:15 uurtimer3 min
Tandarts Dilek Sezen-Hulsmans doet aan het Radboudumc promotieonderzoek naar de rol van kunstmatige intelligentie…
Lees verder »

De digitale voordeur: zo maak je zorg toegankelijker en efficiënter

10 jul om 13:30 uurtimer3 min

Patiënten verwachten duidelijkheid. Zoveel mogelijk gemak en snelheid. Toch blijft de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Hikos helpt patiënten door de ‘medische doolhof’: Een extra paar ogen op afstand

30 jun om 12:30 uurtimer5 min

Bij het online platform Hikos kunnen patiënten via beeldbellen overleggen met een specialist…

Lees verder »