“Duur ziekenhuis doet te vaak werk van huisarts”
Het gaat bijvoorbeeld om patiënten bij wie bijvoorbeeld een wond moet worden gehecht (wat 405 euro kost) of een pleister moet worden geplakt (gemiddeld 165 euro). De krant had inzage in het overzicht van alle ziekenhuisbehandelingen dat de organisatie DBC Onderhoud woensdag online heeft gezet. De organisatie wil patiënten zo bewuster van de zorgkosten maken. Ook zou het openbaar worden van de prijzen van belang kunnen zijn bij de onderhandelingen tussen ziekenhuizen en zorgverzekeraars.
Ook voor andere handelingen die een stuk goedkoper bij een huisarts zijn wenden veel patiënten zich tot een ziekenhuis. Zo lieten zestigduizend mensen in het ziekenhuis een wond hechten en ontsmetten. Nog eens 21 duizend patiënten kregen een pleister opgeplakt. “Als een patiënt met een bloedende snee voor een eerste hulp arts staat, kan die hem natuurlijk niet meer terugverwijzen naar de huisarts”, legt zorgeconoom en bestuurder van het Westfriesgasthuis in Hoorn Hugo Keuzenkamp in de krant uit. Pas achteraf merken patiënten dat ze beter naar de huisarts hadden kunnen gaan. Bij een behandeling in het ziekenhuis moeten ze door het eigen risico de eerste 360 euro zelf betalen. Het consult van de huisarts is vrijgesteld van het eigen risico.
Dat ziekenhuizen vele malen duurder zijn, komt onder meer doordat zij met een systeem werken waarbij alle kosten worden berekend in de prijs van de behandelingen. Wie een pleister haalt, betaalt daardoor dus ook mee aan het onderhoud van het gebouw, de administratie en ondersteunende diensten.
Bron: Novum
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie
4 minDe boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…
Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt
4 minHuisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…
Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'
3 minDe voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…
Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa
5 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…
Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’
4 min'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…
Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven
4 minDe KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…
Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen
4 minHet kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…
Financiële gezondheid in zorgpraktijken: meer dan cijfers
3 minEen gezonde zorgpraktijk, dan denk je aan tevreden patiënten, een sterk team en kwalitatieve zorg. Maar hoe…

Reactie toevoegen