“Duur ziekenhuis doet te vaak werk van huisarts”

donderdag 22 mei 2014
timer 2 min
Ziekenhuizen voeren jaarlijks tienduizenden behandelingen uit die ook veel goedkoper door een huisarts zouden kunnen worden gedaan. De behandelingen in het ziekenhuis zijn tot tien keer zo duur, schrijft de Volkskrant woensdag.

Het gaat bijvoorbeeld om patiënten bij wie bijvoorbeeld een wond moet worden gehecht (wat 405 euro kost) of een pleister moet worden geplakt (gemiddeld 165 euro). De krant had inzage in het overzicht van alle ziekenhuisbehandelingen dat de organisatie DBC Onderhoud woensdag online heeft gezet. De organisatie wil patiënten zo bewuster van de zorgkosten maken. Ook zou het openbaar worden van de prijzen van belang kunnen zijn bij de onderhandelingen tussen ziekenhuizen en zorgverzekeraars.


Ook voor andere handelingen die een stuk goedkoper bij een huisarts zijn wenden veel patiënten zich tot een ziekenhuis. Zo lieten zestigduizend mensen in het ziekenhuis een wond hechten en ontsmetten. Nog eens 21 duizend patiënten kregen een pleister opgeplakt. “Als een patiënt met een bloedende snee voor een eerste hulp arts staat, kan die hem natuurlijk niet meer terugverwijzen naar de huisarts”, legt zorgeconoom en bestuurder van het Westfriesgasthuis in Hoorn Hugo Keuzenkamp in de krant uit. Pas achteraf merken patiënten dat ze beter naar de huisarts hadden kunnen gaan. Bij een behandeling in het ziekenhuis moeten ze door het eigen risico de eerste 360 euro zelf betalen. Het consult van de huisarts is vrijgesteld van het eigen risico.


Dat ziekenhuizen vele malen duurder zijn, komt onder meer doordat zij met een systeem werken waarbij alle kosten worden berekend in de prijs van de behandelingen. Wie een pleister haalt, betaalt daardoor dus ook mee aan het onderhoud van het gebouw, de administratie en ondersteunende diensten.

 

Bron: Novum

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
“Duur ziekenhuis doet te vaak werk van huisarts”

Meer artikelen met dit thema

Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

17 jul om 12:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Kostenonderzoek - Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

KNMT vecht kostenonderzoek NZa aan bij de rechter

15 jul om 13:00 uurtimer3 min

De KNMT is naar de rechter gestapt om de uitkomsten van het recente kostenonderzoek van de…

Lees verder »
Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deadline jaarverantwoording: uiterlijk 31 mei aanleveren

7 mei om 11:00 uurtimer4 min

Zorgaanbieders moeten uiterlijk 31 mei hun jaarverantwoording over 2024 indienen, tenzij zij voor 31 maart…

Lees verder »
person_outlineBlog

De digitale apothekersrevolutie: automatiseer uw administratie

15 apr om 12:18 uurtimer4 min

Als apotheker of beherend apotheker heeft u dagelijks te maken met een breed takenpakket. Zorgverlening staat…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »