Gezamenlijke Limburgse huisartsen protesteren tegen nieuwe Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza)
Foto: Shutterstock
De Wtza heeft nieuwe toetredingsregels voor startende zorg- en jeugdhulpaanbieders maar ook voor bestaande aanbieders, waaronder huisartsen, heeft de wet gevolgen. Leo Kliphuis, voorzitter Raad van Bestuur van Coöperatie Cohesie maakt zich grote zorgen over de extra druk op een sector die tóch al overbelast is.
Grote problemen
‘Wij voorzien grote problemen in het waarborgen van de continuïteit van huisartsenzorg in de hele provincie, nu en in de toekomst. We hebben te maken met een toenemende zorgvraag en tegelijk willen minder huisartsen zich hier vestigen. Deze nieuwe wet zorgt voor onnodig veel extra administratieve verplichtingen die het niet bepaald aantrekkelijk maken voor een huisarts om zich hier te vestigen.’
Alle huisartsen
De brief is ondertekend door de Vereniging Regionale Huisartsenzorg Heuvelland, Medische Staf Huisartsen Oostelijk Zuid Limburg, coöperatie huisartsen Westelijke Mijnstreek, Huisartsen Coöperatie Midden-Limburg Oost, Huisartsen Coöperatie Weert e.o. en de Coöperatie Cohesie U.A. De zorggroepen roepen op tot het opnieuw toetsen van de administratieve lasten in verhouding tot de doelstellingen van de wet.
Gerichte inzet
‘Natuurlijk realiseren wij ons dat deze nieuwe wetgeving niet uitsluitend van toepassing is op de huisartsenzorg. Wij draaien op voor misstanden in andere zorgsectoren. Zet de wet in voor die sectoren waar de afgelopen jaren ‘wildgroei’ is ontstaan en breng de continuïteit van huisartsenzorg niet onnodig in gevaar’, aldus Kliphuis.
Lees ook:
- Cohesie, Huisartsen tekenen collectief protest aan tegen nieuwe Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza), 27 oktober 2021
- MedischOndernemen, De Eerstelijnscoalitie is verontwaardigd over administratieve verplichtingen bij jaarverslag, 9 september
- KNMT, Onbegrip bij eerstelijn over afwijzing alternatieven jaarverantwoording, 7 september 2021
- Eerstelijnscoalitie, Overleg uitvoeringsregeling jaarverantwoordingsplicht (a)Wtza, 30 augustus 2021
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Neergestoken tandarts Anett Wenzel: 'Zonder dossier gaan mijn alarmbellen rinkelen'
4 minTandarts Anett Wenzel uit Utrecht neemt geen nieuwe patiënten meer aan die geen dossier kunnen overleggen. Dat…
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minEind september komt minister Thierry Aartsen met het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…

Reactie toevoegen