Infomedics wil ‘het verschil maken’: ‘De zorg optimaal laten functioneren. En vooral menselijk houden’

timer 4 min
Fred Bloem CEO Infomedics

Fred Bloem: ‘Zorgverleners hebben het veel te druk met administratie en andere ellende die afleidt van het zorgproces.' (Foto: Infomedics)

Infomedics wil de administratieve druk zoveel mogelijk bij zorgverleners weghalen, zodat ze zich volledig op de patiënt kunnen richten. Fred Bloem, de CEO van Infomedics, wil die missie nu ook realiseren door de praktijksoftware te verbinden met de declaratieverwerking. Bloem is ook de CEO van MSPS Holding waar Infomedics deel van uitmaakt.

‘De afgelopen vijftien jaar hebben we eerst Infomedics geconsolideerd op de factoring- en clearingmarkt’, vertelt Fred Bloem. ‘Daarbij hebben we diverse bedrijven overgenomen die we op één platform hebben ondergebracht. Dat platform is TIM, dat staat voor The Infomedics Machine, een superefficiënt platform waarmee we jaarlijks voor miljarden euro’s aan zorgdeclaraties kunnen afhandelen. Vier jaar geleden zijn we begonnen met het bijeenbrengen van softwarebedrijven voor de dentale markt: Flexdata, GSN en onlangs Vertimart. Binnen MSPS richten we ons zowel op de voorkant van de zorgpraktijk als op de achterkant met de declaratieverwerking.’

 

Doel van de samenwerking is om de zorgaanbieders zo te ondersteunen dat ze hun tijd maximaal aan de patiënt kunnen besteden, schetst Bloem. ‘Dat doen we door fantastische praktijksoftware te leveren, met bijvoorbeeld de praktijkagenda, het elektronische patiëntendossiers en meer. Daarna verwerken we de declaraties die vanuit de praktijksoftware zo naadloos mogelijk worden overgezet naar ons TIM-platform, dat de afhandeling richting patiënten en verzekeraars doet.’

Behoefte aan menselijke maat

Deze strategie komt rechtstreeks voort uit de visie die Infomedics heeft op de zorg, legt Bloem uit. ‘Zorgverleners hebben het veel te druk met administratie en andere ellende die afleidt van het zorgproces. Twintig tot veertig procent van de tijd van professionals gaat zitten in dingen die niets met zorg te maken hebben. Dat kost de maatschappij veel geld en leidt tot ergernis en chagrijn in de zorgpraktijk. Onze missie is daar een oplossing voor te vinden: we willen dat de zorg optimaal functioneert en vooral menselijk blijft. We willen dat de zorgaanbieder gewoon weer tijd heeft voor de patiënt.’

Infomedics handelt declaraties af voor zo’n 7500 zorgaanbieders in zes branches: mondzorg, apothekers, paramedische praktijken, medisch specialistische zorg buiten het ziekenhuis, opticiens & audiciëns en GGZ. ‘We bedienen grote ketens met zo’n 150 locaties tot en met zelfstandige praktijken op de hoek. We groeien elk jaar, zowel autonoom als door bedrijfsovernames.’

Continuïteit in de cashflow

Infomedics neemt zorgverleners de rompslomp uit handen. ‘Elke week behandel je allerlei soorten patiënten die al dan niet verzekerd zijn, een basisverzekering hebben dan wel een gedeeltelijke of complete aanvullende verzekering. Eind van de week wil je van al dat declaratiegedoe verlost zijn. Met een druk op de knop stuur je je declaratiebestand vanuit je praktijksoftware naar Infomedics, waarna wij checken of alle gegevens compleet zijn.’

‘We betalen we het hele bestand in één keer uit, de timing is afhankelijk van de gemaakte afspraken. Grote voordeel: het verschaft continuïteit in de cashflow van je zorgpraktijk. Je weet gewoon wanneer je betaald krijgt. Voordat we betalen, worden die declaraties al verwerkt richting zorgverzekeraars, mits er sprake is van een passende verzekering.’

Risicoafdekking van declaraties

Voor zorgverleners zorgt Infomedics tegen een beperkte premie voor een honderd procent risicoafdekking van de declaraties. ‘Die premie is afhankelijk van het risicoprofiel van je praktijk. Als je een goed jaar hebt gehad, daalt je risicoprofiel en de premie. Ook als je wat minder draait, is het risico afgekocht en heb je er geen pijn in je buik meer van. Wij regelen alles tot en met de deurwaarder en desnoods de rechtbank. Gelukkig is dat niet zo vaak nodig. Als een patiënt meerdere termijnen nodig heeft om te betalen, dan regelen we dat ook kosteloos.

First time right voorkomt rompslomp

Infomedics heeft de ambitie om in alle branches sterk door te groeien, vertelt Bloem. ‘Belangrijk daarbij is om ook de praktijksoftware verder te ontwikkelen, zodat zorgaanbieders meer tijd krijgen voor de patiënt. We gaan de komende tijd onderzoeken wat de behoeften zijn binnen die verschillende markten in de zorg.’

De volgende stap is de naadloze integratie van de declaratie- en praktijksoftware. ‘Als je nu een afwijzing krijgt van de verzekeraar via Infomedics, dan geven we dat terug aan de klant. Dan moet die zorgverlener zelf handmatig aan de slag om die declaratie te corrigeren. Die retourinformatie zou natuurlijk veel makkelijker verwerkt moeten kunnen worden in de praktijksoftware. Als wij het beheer en de ontwikkeling doen van die software, dan kunnen we de controles bij de registratie zo verbeteren dat die fouten überhaupt niet gemaakt hoeven te worden.’

Zo wil Infomedics vanuit het principe ‘first time right’ het gehele declaratieproces nog verder finetunen. Zorgverleners zijn tenslotte opgeleid om zorg te verlenen, niet om administratie te doen.

Meer informatie

Neem meer informatie contact op met:
Infomedics
Marianne van Gool – Brand Communicatie Adviseur
mvgool@infomedics.nl, +31 6 25095973
www.infomedics.nl

Infomedics - logo

Geachte heer Bloem, maak het voor uw 19.200.000 zorgklanten a.u.b. mogelijk om de factuur met automatische incasso van hun bank-/giro-rekening te laten voldoen, naast handmatig voor wie dat wil. Is voor u per bankmutatie voordeliger, en u verlaagt daarmee ook het debiteuren risico, bovendien veel handiger voor (meervoudig) gehandicapten.

Ik sluit mij geheel aan bij Henri Derksen. Waarom geen automatische incasso instelbaar maken via het (nog steeds niet werkende) zorgconsumenten-portaal ?

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Het kabinet wil dat er scherpe keuzes gemaakt worden over wat passende zorg is. Minister Hermans: 'Omdat we nu al zien dat het tekort aan mensen groot is en de kosten blijven oplopen, moeten we ook keuzes maken.’ (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm

timer4 min

De totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…

Lees verder »
LHV en InEen zien geen grote verrassingen in de Miljoenennota van het eerste kabinet-Jetten. (Foto: Ministerie van Financiën)
flash_onNieuws

LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'

timer4 min

Beroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…

Lees verder »

Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027

timer3 min

Gelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…

Lees verder »
LHV Inkomstentool-huisarts is gebaseerd op de nieuwe cao en actuele wet- en regelgeving, en doorgerekend en gevalideerd door een accountantsbureau. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst

timer3 min

De LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…

Lees verder »

Visser & Visser organiseert Prinsjesdagbijeenkomsten voor (zorg)ondernemers

timer2 min

Welke impact hebben de plannen van Prinsjesdag op uw praktijk of zorgonderneming? Die vraag staat centraal…

Lees verder »
flash_onNieuws

ZIO breidt programma PlusPraktijk 2.0 uit naar 25 huisartsenpraktijken

timer4 min

Zorggroep ZIO, de regionale huisartsenorganisatie in de regio Maastricht-Heuvelland, breidt het programma…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe cao Huisartsen in loondienst definitief: 8,25% loonsverhoging

timer4 min

De werkgeverspartijen hebben ingestemd met het onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao Huisartsen in…

Lees verder »

Je salarisadministratie is uitbesteed. Is de zorgkennis dat ook?

timer4 min

Veel zorgpraktijken besteden hun salarisadministratie uit. Logisch, want salarisverwerking is complex en…

Lees verder »