Opluchting bij eerstelijns zorg na besluit vrije artsenkeuze

woensdag 11 juni 2014
timer 2 min
Huisartsen, tandartsen, apothekers, fysiotherapeuten en logopedisten zijn blij met de uitkomst van de onderhandelingen over vrije artsenkeuze tussen minister Schippers van Volksgezondheid en de oppositiepartijen.

Dat hebben de beroepsorganisaties in deze sectoren in een gezamenlijke verklaring laten weten. Begin deze maand viel het besluit om de vrijheid van de patiënt bij het kiezen van deze zorgverleners te laten voortbestaan. ‘VVD, PvdA, D66, ChristenUnie en SGP kiezen hiermee duidelijk voor het belang van kwalitatief hoogstaande zorg in de nabijheid van de patiënt’, aldus de zorgorganisaties.

 

Voor patiënten van andere medische beroepsbeoefenaars, zoals medisch specialisten en psychologen, wordt de vrije artsenkeuze vanaf 2016 ingeperkt.  Vanaf dan krijgt de zorgverzekeraar in een nieuwe goedkope polis de mogelijkheid te bepalen naar welke medisch specialist, psycholoog of andere behandelaar in de geestelijke gezondheidszorg iemand wordt doorverwezen. De duurdere restitutiepolis, die patiënten volledige keuzevrijheid geeft, blijft bestaan.


Ook artsenkoepel KNMG liet weten blij te zijn dat de vrije huisartsenkeus en het behoud van de restitutiepolis gewaarborgd zijn in het akkoord. Wel maakt de artsenorganisatie zich zorgen “over het ontbreken van een gelijk speelveld tussen zorgaanbieder en zorgverzekeraars”.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Opluchting bij eerstelijns zorg na besluit vrije artsenkeuze

Meer artikelen met dit thema

Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

17 jul om 12:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’

16 jul om 11:30 uurtimer2 min

De twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…

Lees verder »
Foto Eddy van Hijum - door Martijn Beekman/Rijksoverheid
flash_onNieuws

Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever

8 jul om 12:00 uurtimer3 min

Het demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deadline jaarverantwoording: uiterlijk 31 mei aanleveren

7 mei om 11:00 uurtimer4 min

Zorgaanbieders moeten uiterlijk 31 mei hun jaarverantwoording over 2024 indienen, tenzij zij voor 31 maart…

Lees verder »
flash_onNieuws

Voorstel Zelfstandigenwet moet alternatief bieden voor Vbar. Maar of dat lukt?

6 mei om 11:30 uurtimer3 min

Erik van Dam (VvAA) analyseert in de nieuwe editie van Arts en Auto het nieuwe voorstel van VVD-Kamerlid…

Lees verder »