Oppositie wil geen winstuitkeringen voor ziekenhuizen
CDA, GroenLinks en ChristenUnie vinden dat geld voor de zorg ook echt aan zorg moet worden besteed en niet aan winst of beleggingen. Linda Voortman (GroenLinks): ‘Met dit voorstel schiet de marktwerking in de zorg echt te ver door. Ook SP en PVV vinden het geen goed idee.
Debat
De Kamer debatteert overmorgen met Schippers over het voorstel. Winst maken in de medisch-specialistische zorg is nu nog verboden, maar mag al wel op andere terreinen van de zorg zoals bijvoorbeeld bij huisartsen. Schippers wil private partijen laten investeren in ziekenhuizen zodat die hun zorg en dienstverlening kunnen verbeteren zonder dat het de belasting- of premiebetaler meer kost. Ziekenhuizen hebben nu vaak een tekort aan eigen vermogen en zijn aangewezen op leningen van banken.
Het kabinet wil daar verandering in brengen. Met de winstuitkeringen wil de minister de zorg interessanter maken voor investeerders als pensioenfondsen. Zij wil wel duidelijke voorwaarden stellen aan het uitkeren van winst in de ziekenhuiszorg. Zo kan pas 3 jaar na het begin van de investering winst worden uitgekeerd, en dat mag alleen als de financiële reserves voldoende zijn.

Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie
27 apr om 16:00 uur4 minEen correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…
NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit
16 apr om 10:00 uur4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…
Fysiotherapie draait recordomzet én ziet marges afnemen: ‘Ruim helft praktijkhouders overweegt verkoop’
11 mrt om 16:00 uur5 minVisser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?
12 feb om 12:00 uur4 minJos de Blok: ‘Vereenvoudiging en autonomie leveren 25 procent besparing op in zorg’
21 jan om 14:30 uur5 minBuurtzorg-directeur Jos de Blok stelt dat het Nederlandse zorgstelsel aanzienlijk efficiënter…
Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk
16 dec 2025 5 minWaar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders
10 dec 2025 5 minNZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven
25 nov 2025 4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Reactie toevoegen