Voorkomen kwijtraken aanvullende verzekering door schulden is aan volgende kabinet
Op 20 januari steunde de Tweede Kamer unaniem een motie van GroenLinks en ChristenUnie waarin ze de regering verzochten te onderzoeken hoe wet- en regelgeving kan worden aangepast, zodat mensen in de schuldhulpverlening niet direct hun aanvullende verzekering verliezen. Vooral de toegang tot de fysiotherapeut en tandarts zou hieronder te lijden hebben.
Zorgmijden door schulden
In haar antwoord in de brief aan de kamer op 12 februari erkent minister Van Ark dat de gevolgen van de schuldenproblematiek ingrijpend zijn. Ze neemt het fenomeen zorgmijding als gevolg van schulden zeer serieus. Maar tegelijkertijd vraagt ze zich af of het wijzigen van wet- en regelgeving een passend antwoord is om het probleem van zorgmijding te voorkomen. Onder meer zou dit Europeesrechtelijk moeilijk liggen. Bovendien biedt de Particpatiewet aan de gemeenten mogelijkheden om mensen financieel bij te staan, aldus de minister. Zij laat het aan een volgend kabinet om deze problematiek verder op te pakken.
Meer samenwerking
Verder schrijft Van Ark dat er door samenwerking tussen het ministerie van VWS, ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, zorgverzekeraars en gemeenten meer gedaan kan worden aan zaken als vroegsignalering, noodoplossingen, schuldhulp en herstel van de aanvullende zorgverzekering. Hiermee zou ongewenste zorgmijding om financiële redenen aangepakt kunnen worden.
Links:
- Rijksoverheid, Brief van de minister aan de Tweede Kamer
- KNMT: ‘KNMT blij met motie die kwijtraken aanvullende verzekering voorkomt’, 21 januari 2021

Foto: Shutterstock
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven
25 nov om 16:00 uur4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…
Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026
20 nov om 10:30 uur4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…
Bevlogen Tandartsen: ‘Een one size fits all-cao is niet passend voor de sector’
18 nov om 12:00 uur4 minDe tandartsen Jan Willem Vaartjes, Amée Swart en Geert Landman hebben in augustus de…
Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’
17 nov om 14:15 uur4 minDe ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…
KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'
5 nov om 12:30 uur2 minDe ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te bieden over de cao. Op…
Kleinbedrijf Index Logopedie: 'Nieuwe bedrijfsmodellen en bekostiging nodig'
8 okt om 14:30 uur5 minUit de vierde editie van de Kleinbedrijf Index Logopedie blijkt dat veel logopediepraktijken…

Reactie toevoegen