“Zet NZa-topman op non-actief”
Foto: Shutterstock
De partijen melden dat zaterdag in reactie op een publicatie in NRC Handelsblad over buitenlandse dienstreizen van de voorzitter van de Raad van Bestuur bij de NZa. Volgens de krant zijn regelmatig reizen betaald door organisaties of bedrijven waar de NZa toezicht op moet houden of die opdrachten krijgen van de zorgautoriteit. .,Je moet van alle smetten vrij zijn als toezichthouder. De geloofwaardigheid als ‘streng toezichthouder’ is weg’’, vindt Renske Leijten (SP). „Kennelijk voelt de NZA-top zich boven haar eigen regels staan. Dit beschadigt de NZa”, aldus Linda Voortman (GroenLinks). Hanke Bruins Slot (CDA) wil weten waarom minister Edith Schippers (Volksgezondheid) vindt dat de NZa-topman in functie kan blijven.
Schippers laat na de zelfmoord van een NZa-medewerker die een dossier achterliet van misstanden bij zijn werkgever, onderzoek doen naar onder meer de handelwijze en organisatie bij de toezichthouder. Voortman wil dat dit onderzoek nu wordt uitgebreid.
Een woordvoerster van de NZa geeft in een reactie aan dat de topman een aantal keer vanwege een nevenfunctie bij Bending the Cost Curve naar het buitenland is gereisd. Hij was spreker op congressen en zijn reizen werden vergoed door PwC, dat achter het project en de bijbehorende symposia zit. Als de NZa zelf interesse heeft in een congres, betaalt de organisatie alle kosten wel degelijk zelf. „Tenzij we spreken, dan accepteren we een vergoeding”, aldus de woordvoerster.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…
Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'
3 minDe voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…
Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa
5 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…
Praktijkhouders met een bv: Maak vóór 1 juli verantwoording voor WNT rond
4 minTandartsen en andere praktijkhouders met een bv moeten vóór 1 juli aantonen dat ze voldoen aan de Wet normering…
Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’
4 min'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…
Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven
4 minDe KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…
Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen
4 minHet kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…

Reactie toevoegen