Als fysiotherapeut contractvrij werken
Evelien Swiers en Jeroen Nieuwenhof kennen elkaar van de Hogeschool Utrecht Master Psychosomatische Fysiotherapie, waar Evelien docent is en Jeroen student was. Een jaar nadat Jeroen zijn master haalde, hakten ze de knoop door: ze werden business partners, om op deze manier hun passie en ambities te kunnen nastreven.
Maar business partners word je, volgens hen, niet zomaar. “We hebben ruim de tijd genomen om elkaar goed te leren kennen en tot een gezamenlijke visie te komen. ” vertelt Jeroen. In februari 2018 begonnen zij officieel als ondernemers en vanaf mei huren ze hun praktijkruimte in Voorschoten. Daarna begon het klussen en de marketing, want cliënten komen niet aanwaaien.
Financiering
Door hun specialisme, contractvrij werken en het creëren van verschillende geldstromen is Harmotion geen standaard fysiotherapiepraktijk. Jeroen en Evelien hebben bewust gekozen om contractvrij te werken om zo de optimale aandacht aan hun cliënten te bieden tegen een acceptabel tarief. “Wanneer cliënten (voor een deel) een eigen bijdrage leveren worden ze gestimuleerd in hun eigen verantwoordelijkheid wat leidt tot een betere motivatie en doelmatige zorg, “ vertelt Evelien. Het biedt hen de vrijheid om te werken en innoveren vanuit hun eigen visie op gezondheid.
Naast consulten biedt Harmotion ook trainingen en coaching aan particulieren en bedrijven. Jeroen: “Je kunt hier denken aan mindfulness-, compassie-, en slaaptrainingen, maar ook coachingtrajecten om meer zelfvertrouwen te krijgen of assertiever te worden. Allemaal met het lichaam als aangrijpingspunt.” Op deze manier werken we zowel curatief als preventief aan gezondheid. In 2019 hopen Jeroen en Evelien nog een derde inkomstenstroom te realiseren: ze willen nascholing bieden aan zorgprofessionals die zelf bekwaam willen worden in werken vanuit de psychosomatiek.
Anders marketen
Het is stoer om vernieuwend te zijn, maar het heeft ook nadelen. “We moeten altijd zelf het wiel uitvinden,” vertelt Evelien, “Wij hebben minder zekerheid, omdat we geen contracten afsluiten. Door deze onzekerheid moet je op andere manieren cliënten werven en de cliënt bijvoorbeeld benaderen vanuit hun perspectief van welke problemen ze ervaren en behoeften ze hebben Dat vraagt om het ontwikkelen van ondernemerscompetenties.” “Maar,” voegt Jeroen toe, “Wij vinden het juist leuk om te exploreren en te ontwikkelen, dus dat zit wel goed.”
Evelien en Jeroen hebben meerdere marketing- en communicatiemiddelen ingezet en kwamen tot de conclusie dat elke manier wel wat opleverde. Adverteren in de lokale krant, via Facebook, het maken van een overzichtelijke website met goede teksten, Linkedin, flyeren, een open dag, langs verwijzers gaan. Zelfs op verjaardagen praten ze over hun praktijk. Jeroen: “Zorgverlener ben je binnen de openingstijden, maar ondernemer ben je altijd. Zelfs op feestjes praat ik over ons bedrijf. Vanuit enthousiasme, maar ook omdat het werkt, want iedereen kent wel iemand die naar ons toe zou kunnen gaan.”
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen
3 minEen klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…
Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden
3 minZzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…
3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn
4 minOnderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…
KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging
3 minMondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…
Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken
4 minTandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…
Hoe financieel gezond is jouw praktijk?
4 minJe praktijk draait misschien goed, maar weet je ook hoe jouw onderneming er financieel voor staat? Juist dat…
Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030
4 minDertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…
Kinderfysio Sandra Ubink wordt zelf praktijkhouder: 'Ik kan nu veel meer mijn creativiteit kwijt'
5 minJuist als ondernemer wil kinderfysiotherapeut Sandra Ubink laten zien wat haar vak te bieden heeft. Terwijl…

Reactie toevoegen