Beleid mondzorg voor asielzoekers gewijzigd

donderdag 8 december 2016
timer 2 min
Vanaf 1 januari 2017 is het alleen nog mogelijk om zorg aan asielzoekers te declareren indien u als tandarts een overeenkomst heeft gesloten met Menzis COA Administratie (MCA). Deze overeenkomst bevat geen leveringsplicht, maar geeft het recht uw declaraties in te dienen.

Binnen de Regeling Zorg Asielzoekers (RZA) kan er aanspraak gemaakt worden op zorg in natura. MCA hanteert een selectief inkoopbeleid. Dit betekent dat een beperkt aantal tandartsen een overeenkomst aangeboden zullen krijgen. Indien u zorg levert zonder overeenkomst, worden deze kosten niet vergoed. Asielzoekers onder de 18 jaar hebben recht op hetzelfde pakket aan zorg als Nederlandse jeugdigen, met uitzondering van orthodontie en kroon- en brugwerk.


Voor de zorg aan asielzoekers boven de 18 jaar blijven in 2017 de volgende voorwaarden van kracht:

  • Er is sprake van pijn- en kauwklachten.
  • De verrichtingen die de pijn- en kauwklachten moeten verhelpen staan vermeld op de noodhulplijst 2017.
  • Elke asielzoeker die zorg nodig heeft op basis van pijn- en kauwklachten kan tot 250,- euro per jaar machtigingsvrij geholpen worden. Indien de afspraak via de praktijklijn gemaakt wordt ontvangt u per 1 januari 2017 direct het op dat moment openstaande bedrag.
  • Voor behandelingen boven de 250 euro die nodig zijn om de pijn- en kauwklachten te verhelpen kan een machtigingsaanvraag worden ingediend.
  • No show mag in rekening worden gebracht op basis van de gereserveerde tijd in uw praktijk.

MCA onderzoekt verder de mogelijkheid om eigen tandartsen in te zetten op de COA opvanglocaties. Dit moet zorgen voor een landelijk patiëntendossier, minder vervoerskosten, eenvoudige planning, minder no-show en meer controle op het leveren van noodhulp. Het is mogelijk dat dit in de loop van 2017 invloed gaat hebben op de zorgvraag in de praktijk. MCA hoopt in het eerste kwartaal van 2017 duidelijk te krijgen of het inzetten van tandartsen op de COA opvanglocaties op grote schaal tot de mogelijkheden behoort. 

 

Klik hier voor meer informatie over de noodhulplijst en de machtigingsprocedure.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

Fysiotherapie draait recordomzet én ziet marges afnemen: ‘Ruim helft praktijkhouders overweegt verkoop’

11 mrt om 16:00 uurtimer5 min
De Nederlandse fysiotherapiesector draaide in 2025 goed, maar hield steeds minder van de omzet over. Dat is de…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »