Beleid mondzorg voor asielzoekers gewijzigd
Binnen de Regeling Zorg Asielzoekers (RZA) kan er aanspraak gemaakt worden op zorg in natura. MCA hanteert een selectief inkoopbeleid. Dit betekent dat een beperkt aantal tandartsen een overeenkomst aangeboden zullen krijgen. Indien u zorg levert zonder overeenkomst, worden deze kosten niet vergoed. Asielzoekers onder de 18 jaar hebben recht op hetzelfde pakket aan zorg als Nederlandse jeugdigen, met uitzondering van orthodontie en kroon- en brugwerk.
Voor de zorg aan asielzoekers boven de 18 jaar blijven in 2017 de volgende voorwaarden van kracht:
- Er is sprake van pijn- en kauwklachten.
- De verrichtingen die de pijn- en kauwklachten moeten verhelpen staan vermeld op de noodhulplijst 2017.
- Elke asielzoeker die zorg nodig heeft op basis van pijn- en kauwklachten kan tot 250,- euro per jaar machtigingsvrij geholpen worden. Indien de afspraak via de praktijklijn gemaakt wordt ontvangt u per 1 januari 2017 direct het op dat moment openstaande bedrag.
- Voor behandelingen boven de 250 euro die nodig zijn om de pijn- en kauwklachten te verhelpen kan een machtigingsaanvraag worden ingediend.
- No show mag in rekening worden gebracht op basis van de gereserveerde tijd in uw praktijk.
MCA onderzoekt verder de mogelijkheid om eigen tandartsen in te zetten op de COA opvanglocaties. Dit moet zorgen voor een landelijk patiëntendossier, minder vervoerskosten, eenvoudige planning, minder no-show en meer controle op het leveren van noodhulp. Het is mogelijk dat dit in de loop van 2017 invloed gaat hebben op de zorgvraag in de praktijk. MCA hoopt in het eerste kwartaal van 2017 duidelijk te krijgen of het inzetten van tandartsen op de COA opvanglocaties op grote schaal tot de mogelijkheden behoort.
Klik hier voor meer informatie over de noodhulplijst en de machtigingsprocedure.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie
4 minDe boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…
Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt
4 minHuisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…
Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'
3 minDe voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…
Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa
5 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…
Praktijkhouders met een bv: Maak vóór 1 juli verantwoording voor WNT rond
4 minTandartsen en andere praktijkhouders met een bv moeten vóór 1 juli aantonen dat ze voldoen aan de Wet normering…
Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’
4 min'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…

Reactie toevoegen