Door Thuisarts.nl wordt huisarts minder gebeld

dinsdag 15 november 2016
timer 2 min
Het zorggebruik bij de huisarts is met 12 procent gedaald sinds de start van Thuisarts.nl. in 2012, blijkt uit onderzoek. Vooral het aantal telefoontjes nam af. Thuisarts.nl bereikt alle bevolkingsgroepen.

Onderzoek van het Leids Universitair Medisch Centrum en het Nederlandse Huisartsen Genootschap  toont aan dat er een verband is tussen de start van de website Thuisarts.nl en het zorggebruik in de huisartsenpraktijk. Op de website is evidence-based gezondheidsinformatie te vinden in voor de patiënt begrijpelijke taal. De website wordt door 90 procent van de  huisartsen voor voorlichting gebruikt.

 

Uit het onderzoek, dat gepubliceerd is in BMJ Open, blijkt dat vooral het aantal telefoontjes aan de huisarts afnam sinds de lancering van de Thuisarts-site. Waarschijnlijk vinden mensen nu de antwoorden op minder complexe vragen op de site. Het aantal langere consulten voor complexe vragen is wel toegenomen.

 

De vraag die centraal stond in het onderzoek van het Leids Universitair Medisch Centrum was of betrouwbare online informatie het zorggebruik bij de huisarts vermindert. Er is tijdens het onderzoek naar het zorggebruik van een controlegroep gekeken, voor onderwerpen die niet op de website stonden. Bij hen bleef het zorggebruik gelijk. Er bleek geen onderscheid te zijn tussen veranderd zorggebruik bij chronische en niet-chronische zorg. Bijzonder is dat Thuisarts.nl  alle bevolkingsgroepen blijkt te bereiken, ook ouderen en mensen met een lage sociaaleconomische status.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Door Thuisarts.nl wordt huisarts minder gebeld

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

Hack bij ChipSoft lijkt huisartsenpraktijken te treffen

8 apr om 14:15 uurtimer3 min

Een ransomware-aanval op softwareleverancier ChipSoft heeft mogelijk huisartsenpraktijken geraakt. De website…

Lees verder »
Gebruik van AI (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘AIC4NL AI Kompas’ adviseert: 'Investeer nu in AI-vaardigheden en zorgspecifieke chatbots'

26 mrt om 15:00 uurtimer3 min

Het ‘AIC4NL AI Kompas voor de nulde- en eerstelijnszorg’ biedt een overzicht van de actuele…

Lees verder »
Jelle Keuper: ‘Ik heb goede verhalen gehoord van huisartsen die op groepsniveau, of als zorggroep, hun digitale zorg opschalen in overleg met de zorgverzekeraar.’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Digitalisering leidt tot minder werkdruk mits goed geïntegreerd’

25 mrt om 13:30 uurtimer5 min

Uit onderzoek van de Tilburgse onderzoeker Jelle Keuper komt een dubbel beeld naar voren over…

Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »

De kracht van beeld: Waarom Video Connect onmisbaar is in jouw praktijkvoering

4 mrt om 13:00 uurtimer4 min
In de zorg telt elke seconde en elke waarneming. Toch proberen we aan de telefoon vaak een medische situatie in te…
Lees verder »
Impressie van een futuristisch datacenter – gegenereerd met AI
person_outlineBlog

Hoogste tijd voor effectonderzoek naar AI in de eerste lijn

12 feb om 14:00 uurtimer5 min
Na de digitale revolutie komt nu de revolutie van de artificiële intelligentie. Ik hoor dat er door huisartsen al…
Lees verder »

Hadoks, Juvoly en Vcare werken samen aan nieuwe AI-triagetool

11 feb om 14:53 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Hadoks, Juvoly, startup in healthtech, en Vcare, leverancier van zorgcommunicatie, bundelen…
Lees verder »