Eerste live talkshow voor fysio’s

dinsdag 19 februari 2019
timer 2 min
Dat er behoefte was aan contact onder fysio’s, merkten fysiotherapeuten Melvin Bos en Jasper van Staveren al snel bij de oprichting van de besloten Facebook-groep ‘Fysiotherapie’. Inmiddels zijn er al ruim 4000 fysiotherapeuten bij aangesloten. Maar dat vonden ze niet genoeg: de twee jonge ondernemers besloten er een interactieve community van te maken.

‘Het is alweer twee jaar geleden dat we Talking Physio hebben opgezet. Het ontstond uit het idee om onze Facebook-groep, open voor fysiotherapeuten en studenten, actiever te maken.’ Maar hoe doe je dat?, vroegen Bos en Van Staveren zich af. Peter Robbemond, partner uit het netwerk, werkzaam in de media, wist er wel raad mee. Hij bedacht het concept waaraan de twee fysiotherapeuten vakinhoudelijke kennis toevoegden. En zo werd Talking Physio geboren.

 

‘We besloten één aflevering op te nemen als try-out en daar kregen we hele positieve reacties op. Omdat ons enthousiasme werd beantwoord, begonnen we met uitbreiden. Ondertussen hebben we er al bijna twee seizoenen op zitten en is onze eerste échte talkshow een feit,’ vertelt Bos. ‘Onze eerste echte in de zin van: Tot de vorige aflevering waren we live zichtbaar via Facebook, maar nu konden mensen een ticket kopen voor een geaccrediteerde offline Talking Physio. Er zaten zo’n 50 fysiotherapeuten in de zaal.’

 

En niet alleen leden van de Facebook-groep kregen de jongens in de gaten. Ook grote partijen zoals de Koninklijk Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie (KNGF), Breederode Hogeschool NL en de internationale onderzoeksgroep Pain in Motion wilden met de initiatiefnemers aan tafel. Dat is een mooie ontwikkeling voor Bos en Van Staveren, die voorheen enkel als fysiotherapeuten werkten en het vak van presenteren nog onder de knie moesten krijgen. ‘Met de tijd hebben we ons ontwikkeld tot tafelheren. We delen onze kennis met en leren van onze tafelgasten,’ vertelt Van Staveren, ‘Maar… ons hart ligt nog altijd bij het werk in de praktijk. Dit is voor ons de perfecte combinatie.’

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Eerste live talkshow voor fysio’s

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

Hack bij ChipSoft lijkt huisartsenpraktijken te treffen

8 apr om 14:15 uurtimer3 min

Een ransomware-aanval op softwareleverancier ChipSoft heeft mogelijk huisartsenpraktijken geraakt. De website…

Lees verder »
Gebruik van AI (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘AIC4NL AI Kompas’ adviseert: 'Investeer nu in AI-vaardigheden en zorgspecifieke chatbots'

26 mrt om 15:00 uurtimer3 min

Het ‘AIC4NL AI Kompas voor de nulde- en eerstelijnszorg’ biedt een overzicht van de actuele…

Lees verder »
Jelle Keuper: ‘Ik heb goede verhalen gehoord van huisartsen die op groepsniveau, of als zorggroep, hun digitale zorg opschalen in overleg met de zorgverzekeraar.’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Digitalisering leidt tot minder werkdruk mits goed geïntegreerd’

25 mrt om 13:30 uurtimer5 min

Uit onderzoek van de Tilburgse onderzoeker Jelle Keuper komt een dubbel beeld naar voren over…

Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »

De kracht van beeld: Waarom Video Connect onmisbaar is in jouw praktijkvoering

4 mrt om 13:00 uurtimer4 min
In de zorg telt elke seconde en elke waarneming. Toch proberen we aan de telefoon vaak een medische situatie in te…
Lees verder »
Impressie van een futuristisch datacenter – gegenereerd met AI
person_outlineBlog

Hoogste tijd voor effectonderzoek naar AI in de eerste lijn

12 feb om 14:00 uurtimer5 min
Na de digitale revolutie komt nu de revolutie van de artificiële intelligentie. Ik hoor dat er door huisartsen al…
Lees verder »

Hadoks, Juvoly en Vcare werken samen aan nieuwe AI-triagetool

11 feb om 14:53 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Hadoks, Juvoly, startup in healthtech, en Vcare, leverancier van zorgcommunicatie, bundelen…
Lees verder »