Finale Het Beste Zorgidee
Via de website van de zorginnovatiewedstrijd kan heel Nederland zijn stem uitbrengen. Op woensdag 12 november wordt de winnaar bekendgemaakt in het Krant Café in Amsterdam.
Op de website van Het Beste Zorgidee lichten de finalisten hun idee in een video toe. In voorgaande jaren brachten duizenden Nederlanders hun stem uit op finalisten van de zorginnovatiewedstrijd, een initiatief van ONVZ Zorgverzekeraar. De winnaar van Het Beste Zorgidee krijgt 10.000 euro om zijn of haar idee uit te voeren.
De genomineerden
Voor de finale selecteerde de vakjury vijf ideeën uit bijna 550 inzendingen. Opvallend is dat drie van de ideeën gebaseerd zijn op een app. Wijkverpleegkundige Judith van Leeuwen uit Petten bedacht een app die signalen van verkeerd medicijngebruik eerder opvangt. Alexander Grassi uit Amsterdam wil dat probleem ook aanpakken. Hij bedacht een app die medicijnbijsluiters aanvult met beeld en geluid, waardoor de bijsluiters begrijpelijker worden voor laaggeletterden. Huisarts Hilderik Jan van Schaik uit Vlissingen introduceert een app waarmee patiënten op elk moment van de dag met hun huisarts kunnen communiceren. De app vermindert de werkdruk voor huisartsen en de lange wachttijden aan de telefoon.
Hans van Wetten uit Budel bedacht een belevingskussen voor patiënten met dementie. Het kussen maakt bij aanraking een voor de patiënt bekend geluid. Uit onderzoek blijkt dat patiënten met dementie zeer positief reageren op geluiden die ze van vroeger kennen. Huisarts Jurriën Wind bedacht een nieuwe manier van samenwerken die huisartsen meer gebruik laat maken van elkaars expertise. Zo kunnen patiënten vaker onderling worden doorverwezen, wat ziekenhuisbehandelingen onnodig maakt.

Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
IZA-monitor over eerste lijn: groei capaciteit én wachttijden
11 sep om 16:15 uur 4 minDentalRules Gebruikerscongres 2025: Een dag vol inspiratie in het Olympisch Stadion
4 sep om 15:15 uur 3 minHeeft u zin in een dag vol inspiratie, praktische inzichten en waardevolle ontmoetingen?…
Huisartsenorganisatie Medi-Mere pioniert succesvol met Juvoly-AI in telefonische triage
4 sep om 15:00 uur 5 minCobbler Cloud: een veilig en onafhankelijk alternatief voor grote cloudaanbieders
28 aug om 09:00 uur 5 minVan Flexdokter naar Zelfzoekdokter
27 aug om 14:45 uur 5 minIn de boekbespreking van ‘de Vragendokter’ van Jojanneke Kant vroeg Thieu Heijltjes zich af…
‘Tandartsen staan overwegend positief tegenover AI’
20 aug om 12:15 uur 3 minDe digitale voordeur: zo maak je zorg toegankelijker en efficiënter
10 jul om 13:30 uur 3 minPatiënten verwachten duidelijkheid. Zoveel mogelijk gemak en snelheid. Toch blijft de…
Hikos helpt patiënten door de ‘medische doolhof’: Een extra paar ogen op afstand
30 jun om 12:30 uur 5 minBij het online platform Hikos kunnen patiënten via beeldbellen overleggen met een specialist…
Reactie toevoegen