Het roer gaat om in steeds meer sectoren

donderdag 17 maart 2016
timer 2 min
Huisartsen en zorgverzekeraars werken binnen ‘Het Roer Gaat Om’ (HRGO) samen aan concrete verbeteringen. Inmiddels is op initiatief van ZN een deel van deze aanpak uitgebreid naar de gehele eerste lijn.

Per 1 januari van dit jaar zijn concrete verbeteringen doorgevoerd ten aanzien van het verminderen van administratieve lasten voor huisartsen. Administratieve lasten worden veroorzaakt door alle partijen in de zorg. Goede administratie is belangrijk voor de veiligheid en de kwaliteit van de zorg. Maar administratieve lasten kunnen ook hun doel voorbijschieten en daarom is hier binnen HRGO kritisch naar gekeken met als gevolg dat diverse formulieren voor machtigingen, medicijnen en hulpmiddelen zijn afgeschaft. Ook is het aantal indicatoren voor de benchmark ketenzorg teruggebracht naar acht per aandoening, wat leidt tot een aanzienlijke vermindering van administratieve lasten voor huisartsen. Zorgverzekeraars Nederland (ZN) heeft 14 maart in een brief aan de Tweede Kamer de constructieve voortgang van het HRGO-traject uiteengezet.

 

Aanpak uitgebreid

De zorgverzekeraars hechten veel waarde aan het verminderen van administratieve lasten. Daarom is op initiatief van ZN de aanpak voor het verminderen van administratieve lasten uitgebreid naar zes eerstelijnssectoren: paramedici, thuis- en wijkverpleging, mondzorg, apotheken, geboortezorg en eerstelijns GGZ. In zes werkgroepen wordt constructief samengewerkt waarin begrip is voor ieders positie en verantwoordelijkheid. De werkgroepen hebben als doel gesteld om in april concrete verbeteringen voor het verminderen van administratieve lasten af te spreken.

 

De zorgverzekeraars tekenen wel aan dat zij het belangrijk vinden dat er meer transparantie komt over de kwaliteit van de huisartsenzorg. De zorgverzekeraars sluiten hierbij aan bij de oproep van de Patiëntenfederatie NPCF. Dit is niet alleen in het belang van de patiënt, maar ook van de huisarts zelf zodat aan de hand van spiegelinformatie continue kwaliteitsverbetering kan plaatsvinden.

bron: Zorgverzekeraars Nederland

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

4 mei om 12:45 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

Fysiotherapie draait recordomzet én ziet marges afnemen: ‘Ruim helft praktijkhouders overweegt verkoop’

11 mrt om 16:00 uurtimer5 min
De Nederlandse fysiotherapiesector draaide in 2025 goed, maar hield steeds minder van de omzet over. Dat is de…
Lees verder »