Kabinet wil maximumtarief flexwerkers in de zorg

donderdag 13 februari 2020
timer 2 min
Het kabinet wil de groei van het aantal flexwerkers in de zorg beperken. Ook vindt het dat de vergoeding van flexwerkers ‘in redelijke verhouding’ dient te staan tot het loon van medewerkers in vaste dienst. Regeringspartijen VVD en D66 reageren kritisch.

Het aantal flexibele medewerkers in de zorg is vanaf 2010 met 13 procent gestegen naar 188.000 werkers in 2018. Dit is 15 procent van het totaal aantal zorgmedewerkers. De groep omvat mensen met flexibele contracten en zelfstandigen zonder personeel (zzp-ers). Het kabinet maakt zich zorgen over deze snelle groei en de kosten die dit met zich meebrengt.



Stijgende uitgaven

In de verpleeg- en thuiszorg stegen de uitgaven met bijna 55 procent en bij ziekenhuizen met 23 procent. Een belangrijke hiervan zijn de kosten van bemiddelingsbureaus. Ook de rekeningen van zzp-ers variëren sterk. In de visie van het kabinet zijn zorginstellingen en cliënten gebaat bij voldoende toegeruste medewerkers die werken tegen een passend loon of uurtarief.

 

Maximumtarief flexwerkers

Het kabinet komt binnenkort met een maximumtarief, waarin de kosten voor pensioenopbouw en de premie voor een arbeidsongeschiktheidsverzekering zitten. Het ministerie van Volksgezondheid gaat met werkgevers en werknemers kijken naar werkafspraken over deze begrenzing. Ook wordt onderzocht om via de zorginkopers het tarief te maximeren. Uit een enquête van SoloPartners, de brancheorganisatie voor zelfstandige zorgprofessionals, blijkt dat flexwerkers een gemiddeld tarief hanteren van 42 euro per uur. Onderzocht wordt hoe dit maximumtarief tot stand komt en of het haalbaar is.

 

Kritiek uit coalitie

VVD en D66 zijn kritisch over het plan van het kabinet. ‘Minister De Jonge stelt nu de flexwerkers inclusief de zzp-ers die werken in de zorg ter discussie, terwijl zij op dit moment bijdragen aan de oplossing’, stelt Kelly Regterschot (VVD). Volgens haar moet De Jonge zich inzetten om banen van zzp-ers weer aantrekkelijk te maken, zodat mensen definitief weer kiezen voor de zorg.


Ook D66-kamerlid Marijke van Beukering geeft aan dat haar partij het maximumtarief voor zzp-ers niet ziet zitten. Beukering: ‘Ik betwijfel ook of dat juridisch zomaar kan. Dat zijn namelijk ook ondernemers, die zelf hun prijs mogen bepalen.’ Donderdag praat de Tweede Kamer verder met het kabinet over de arbeidsmarkt in de zorg.

 

Link:  AD, Kabinet wil salaris flexwerkers in de zorg begrenzen 

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

17 jul om 12:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’

16 jul om 11:30 uurtimer2 min

De twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…

Lees verder »
Kostenonderzoek - Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

KNMT vecht kostenonderzoek NZa aan bij de rechter

15 jul om 13:00 uurtimer3 min

De KNMT is naar de rechter gestapt om de uitkomsten van het recente kostenonderzoek van de…

Lees verder »
Foto Eddy van Hijum - door Martijn Beekman/Rijksoverheid
flash_onNieuws

Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever

8 jul om 12:00 uurtimer3 min

Het demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…

Lees verder »
Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

23 jun om 09:00 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »