KNMT blikt terug op 2019: druk met tandartsentekort, toekomstambities en goede zzp-wetgeving
Tandartsentekort aankaarten
De KNMT zette zich in 2019 in voor het agenderen van het tekort aan tandartsen in Nederland, wat leidde tot het instellen van de ‘Kamer Mondzorg’ binnen het Capaciteitsorgaan. Ook schreef KNMT-voorzitter Wolter Brands in juni een brief aan de Tweede Kamer, waarin hij aandacht vroeg voor de ‘menskrachtproblematiek’ in de mondzorg. (Zie ook: MedischOndernemen, KNMT vraagt aandacht van Tweede Kamer voor groeiend tandartsentekort)
Toekomstagenda voor de mondzorg
Samen met de NZa, beroepsorganisaties, verzekeraars en patiëntenorganisaties stelde de KNMT in juli de gezamenlijke ambities voor de mondzorg vast: inzet op preventie, maatwerk voor jongeren en kwetsbare ouderen, transparantie voor de patiënt, inzet op innovatie, meer ruimte voor esthetische mondzorg en waarborgen van toegankelijkheid. (Lees ook MedischOndernemen, 'Beroepsorganisaties zoeken 'breed draagvlak' voor ambities mondzorg')
Goede wetgeving voor zzp’en in de zorg waarborgen
Beroepsorganisaties KNMT, FMS, LHV en VvAA pleiten er in december voor dat minister Koolmees zijn voorstel voor een nieuwe zzp-wetgeving aanpast. Zij willen dat zzp-ers opdrachten van langer dan een jaar mogen aannemen, willen extra administratieve verplichtingen schrappen en een lager tarief voor de opt-out regeling (MedischOndernemen, KNMT pleit met beroepsorganisaties voor verbeteringen zzp-wetgeving) .
Andere opvallende thema's
Verder noemt de KNMT in Jaarverslag 2019 als opvallende thema’s: het (ont)regelen van de mondzorg, leden helpen met wet- en regelgeving en ledenservice per WhatsApp. Lees het Jaarverslag 2019 met alle prioriteiten van de KNMT.
Wilt u ook op de hoogte blijven van Medisch Ondernemen? Schrijf u hier in voor onze nieuwsbrieven Eerstelijn en Mondzorg.
Foto: KNMT Jaarverslag 2019
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging
3 minMondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…
Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken
4 minTandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…
Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030
4 minDertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…
Kinderfysio Sandra Ubink wordt zelf praktijkhouder: 'Ik kan nu veel meer mijn creativiteit kwijt'
5 minJuist als ondernemer wil kinderfysiotherapeut Sandra Ubink laten zien wat haar vak te bieden heeft. Terwijl…
'Dat maak ik zelf wel uit' hoort in elke zorginstelling op de plank
5 minMag de overheid je vrijheid inperken om je gezondheid te beschermen? In haar laatste boek ‘Dat maak ik zelf wel…
Minister negeert advies: geen extra plekken Tandheelkunde
4 minOnderwijsminister Rianne Letschert verhoogt het aantal opleidingsplekken Tandheelkunde niet, ondanks het…
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minMinister Thierry Aartsen presenteerde 1 oktober het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
Eigenaarschap in de praktijk: Wie zet het vuilnis buiten als Marie met vakantie is?
4 minHoe zorg je dat iedereen zich mede-eigenaar voelt van de praktijk en dat ieder teamlid uit…

Reactie toevoegen