Menzis start proef met 'shared savings'
De kosten worden bespaard door meer zorg in de gezondheidscentra aan te bieden die voorheen in het ziekenhuis werd gegeven. Volgens het zogenaamde 'shared savings'-concept blijft een deel van het bespaarde geld bij Menzis en wordt via de premie teruggegeven aan de verzekerden. De rest van het geld mag Arts en Zorg investeren in de verbetering van de kwaliteit van de zorg in de gezondheidscentra.
Gedeelde verantwoordelijkheid
Hannes Seesing van Menzis: “Het mooie van het shared savings model vinden wij dat huisartsen niet alleen gaan nadenken over de zorg, maar ook over de kosten van de zorg. Kwaliteit en prijs worden een gedeelde verantwoordelijkheid. En de patiënt, die wint op alle fronten: betere zorg, dichter bij huis, een betaalbare premie en minder snel aanspraak op het eigen risico.
In de toekomst verwachten we steeds meer voordeel voor de patiënt. In Duitsland en de VS, wordt al meerdere jaren met dit model gewerkt. Daar gebruiken gezondheidscentra de besparingen bijvoorbeeld om gezondheidsprogramma’s voor patiënten op te zetten.Zo kunnen ziekte en zorg worden voorkomen. Dat is voor ons een mooi vergezicht."
De eerste gezondheidscentra die meedoen, zijn Enschede Noord, Twekkelerveld en Wesselerbrink. Samen zorgen zij voor 30.000 inwoners van de gemeente Enschede.

Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’
17 jul om 12:45 uur 6 minArjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…
Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’
16 jul om 11:30 uur 2 minDe twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…
KNMT vecht kostenonderzoek NZa aan bij de rechter
15 jul om 13:00 uur 3 minDe KNMT is naar de rechter gestapt om de uitkomsten van het recente kostenonderzoek van de…
De digitale voordeur: zo maak je zorg toegankelijker en efficiënter
10 jul om 13:30 uur 3 minPatiënten verwachten duidelijkheid. Zoveel mogelijk gemak en snelheid. Toch blijft de…
Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever
8 jul om 12:00 uur 3 minHet demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…
Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’
3 jul om 12:30 uur 6 minFysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…
Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA
2 jul om 14:00 uur 3 minNa uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…
Hikos helpt patiënten door de ‘medische doolhof’: Een extra paar ogen op afstand
30 jun om 12:30 uur 5 minBij het online platform Hikos kunnen patiënten via beeldbellen overleggen met een specialist…
Reactie toevoegen