Modelovereenkomst paramedische zzp'ers herzien

woensdag 8 maart 2017
timer 2 min
De modelovereenkomst voor het inhuren van een zzp-praktijkmedewerker of -waarnemer in de paramedische beroepen is aangepast. Beide zzp-overeenkomsten zijn nu helemaal in lijn met de met de meest recente eisen die de Wkkgz stelt.

De modelovereenkomst paramedische beroepen is vorig voorjaar opgesteld door KNGF, VvAA en de partners van het Paramedisch Platform Nederland (PPN). De overeenkomsten (voor praktijkwaarneming en -medewerking) zijn bedoeld om de arbeidsrelatie vast te leggen tussen opdrachtgevers en opdrachtnemers die willen samenwerken zonder dienstbetrekking.

 

Opdrachtgevers die werken met deze overeenkomsten, en ook werkelijk samenwerken op de manier die erin beschreven staat, hoeven geen loonheffingen in te houden en af te dragen. Deze overeenkomsten zijn opgesteld in verband met de wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties die de VAR vervangt. Lees hier meer over de wet DBA en modelovereenkomsten)

 

De wet DBA wordt in ieder geval tot 1 januari 2018 niet gehandhaafd. Geen controles dus, tenzij u het heel erg bont maakt. Toch is het handig om de aangepaste modelovereenkomsten te gebruiken omdat u zo tegelijkertijd voldoet aan een belangrijke bepaling van de Wkkgz (Wet Kwaliteit, Klachten en geschillen in de Zorg). Sinds 1 januari van dit jaar moeten samenwerkende zorgaanbieders schriftelijk vastleggen hoe zij de Wkkgz-verplichtingen van deze kwaliteitswet samen invullen. Lees meer over waarom u de modelovereenkomst toch moet gebruiken).

 

Dat is nu gebeurd in de herziene modelovereenkomst voor paramedici. De belangrijkste verandering is dat nu in paragraaf 5 expliciet is vermeld dat de zzp’er zelf een klachtenregeling moet treffen en zelf moet aansluiten bij een geschilleninstantie. Voor een aantal andere verplichtingen van de Wkkgz, zoals de interne procedure van de opdrachtgever voor het registreren en onderzoeken van incidenten, ook  Veilig Incidenten Melden genoemd, sluit de zzp’er aan bij het systeem van de opdrachtgever.


Als u al een overeenkomst heeft gesloten, kunt u het beste een addendum gebruiken dat genoemde Wkkgz-elementen expliciet benoemt.  


De aangepaste modelovereenkomsten kunnen worden gedownload op de site van de Belastingdienst:

Lees ook ons artikel over de niet-Wkkgz-gerelateerde onderdelen van de modelovereenkomsten die onveranderd zijn gebleven. 

 

Erik van Dam is senior adviseur kennismanagement en netwerken bij VvAA Groep B.V.  (VvAA Paramedici Desk: 030 247 45 15, paramedici@vvaa.nl) 

Geachte heer van Dam,

Ik kwam op de site MedischOndernemen tijdens mijn zoektocht naar info met betrekking tot de mogelijkheden en aandachtspunten in het geval ik (gediplomeerd longfunctie analist) als zzp'er verder zou willen gaan. Heel graag zou ik eens willen weten waar ik te rade zou moeten gaan om een beeld te krijgen van de belangrijkste zaken waar ik rekening mee zal moeten houden wanneer ik een dergelijk paramedisch beroep niet in loondienst maar zelfstandig zou kunnen (starten met) uitoefenen.

Bij voorbaat dank voor uw reactie.

Vriendelijke groeten,
Bob Strikers

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Dirkje van der Ven: ‘Het beeld dat mensen van zichzelf hebben is dat ze rationele wezens zijn en hartstikke slim zijn. Realistisch gezien is dat niet zo: mensen zijn wel slim, juist omdat ze af en toe op onbewust niveau opereren.’ (Foto: Gedragsland)
mic_external_onInterview

Dirkje van der Ven, keynote bij de PM Dag: ‘Weerstand is geen obstakel, maar een hulpmiddel’

17 mrt om 15:00 uurtimer6 min
Wie gedrag wil veranderen, stuit vrijwel altijd op weerstanden. Dat geldt in de maatschappij, in de zorgsector én…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

10 feb om 14:15 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Alexander Tolmeijer: (Foto: Martin Hols)
mic_external_onInterview

Alexander Tolmeijer als nieuwe minister van VWS: ‘Regeldruk terugdringen en de voedingsindustrie aanpakken’

5 feb om 16:00 uurtimer4 min
Tandarts en Dentiva-directeur Alexander Tolmeijer heeft een uitgesproken visie op de toekomst van de zorg. Als…
Lees verder »