'Nieuwe WWZ leidt tot hogere ontslagvergoedingen'

donderdag 11 februari 2016
timer 2 min
Het nieuwe ontslagrecht, dat per 1 juli is ingevoerd, moest het makkelijker en goedkoper maken om een werknemer te ontslaat. In de praktijk pakt dat anders uit.

Dat blijkt uit een rondgang van de NOS bij kantonrechters en arbeidsrechtsadvocaten. Ontslagzaken worden sinds de invoering van het nieuwe ontslagrecht vaker geschikt dan voorheen. Daarin worden er ook hogere vergoedingen betaald dan volgens de nieuwe wet wenselijk is.


Monetta Ulrici, commissie Arbeidsrecht van de Kring van Kantonrechters, zegt dat dit komt doordat werkgevers door de nieuwe wet aan strengere eisen moeten voldoen om iemand te ontslaan en daardoor bang zijn dat de rechter het ontslag afwijst. Het is als werkgever zijnde dan veiliger om de werknemer een hogere vergoeding te bieden en het niet op een rechtszaak te laten aankomen, zo laat Ulrici de NOS weten.

 

Dossier

Het kabinet wilde met de Wet Werk en Zekerheid het ontslagrecht eenvoudiger, sneller en goedkoper maken. In het dossier Wet Werk en Zekerheid is hier alles over terug te vinden. Bekijk het dossier hier.

 

Update WWZ in de praktijk

MedischOndernemen organiseert op 5 april de training Update WWZ in de praktijk. Juriste Mr. Drs. Petra Kroon vertelt over hoe de wet in de praktijk werkt, hoe het UWV met de nieuwe wet omgaat en welke uitspraken de rechtbank doet. Meer weten of aanmelden? Klik hier.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
'Nieuwe WWZ leidt tot hogere ontslagvergoedingen'

Meer artikelen met dit thema

Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 16:00 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
Leefstijlarts Alja Sluiter (Foto: Claudia Kamergorodski)
descriptionArtikel

Zorgvernieuwers aan het woord: Wat zou u doen als minister van VWS?

17 dec 2025 timer3 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport werd? Die vraag dringt zich op in deze roerige…
Lees verder »
In hun visie op de arbeidsmarkt schrijven D66 en CDA: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren en tegelijkertijd schijnzelfstandigheid voorkomen (Zelfstandigenwet).' Op de foto: informateur Sybrand Buma (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinetsformatie: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren'

4 dec 2025 timer3 min

In het tussenverslag dat informateur Sybrand Buma samen met D66-leider Rob Jetten en CDA-leider Henri Bontenbal…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven

25 nov 2025 timer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Lees verder »
Volgens de VvAA schiet de huidige uitstelregeling structureel tekort en leidt deze tot onnodige regeldruk en kwaliteitsrisico’s. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026

20 nov 2025 timer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…

Lees verder »
De Belastingdienst (Shutterstock)
flash_onNieuws

Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’

17 nov 2025 timer4 min

De ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…

Lees verder »