Online huisarts voor mensen zonder huisarts via Medicoo

donderdag 26 maart 2020
timer 2 min
Door het huisartsentekort is toegang tot de huisartsenzorg beperkt, terwijl er op dit moment juist veel vragen zijn vanwege het coronavirus. Medicinfo lanceerde daarom gisteren een nieuwe dienst voor online contact met de huisarts: Medicoo.

Niet alle Nederlanders hebben op dit moment een eigen huisarts. Daarnaast adviseert de overheid om huisartsenpraktijken niet te bezoeken, maar eerst telefonisch contact op te nemen. Daarom biedt Medicinfo een app aan, waarbij mensen in contact komen met een gediplomeerde verpleegkundige of een huisarts. Wanneer een fysieke afspraak noodzakelijk is, ondersteunt de app de patiënt met het zoeken naar een huisartsenpraktijk of huisartsenpost voor een consult.

 

CZ biedt Medicoo aan voor Zeeuwen zonder huisarts

Zorgverzekeraar CZ biedt de app als eerste aan haar verzekerden in de provincie Zeeland aan, die op dit moment zonder huisarts zitten. De app is onderdeel van het programma ‘Toekomst Bestendige Huisartsenzorg’ van de verzekeraar, waarbij huisartsenzorg nu en in de toekomst beschikbaar is voor alle Zeeuwse bewoners.

 

App voor meerdere doelgroepen inzetbaar

De inzet van digitale zorgoplossingen, zoals Medicoo, helpt de druk op de reguliere zorg te verlagen en de toegankelijkheid te vergroten. Het team van verpleegkundigen, huisartsen en medisch specialisten beantwoordt veel verschillende gezondheidsvragen. Medicinfo zal de app dan ook voor meerdere doelgroepen beschikbaar stellen.

 

Bron: Nationale zorggids, Online huisarts voor mensen zonder eigen huisarts via Medicoo

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Valerie Kuypers/Rijksoverheid
flash_onNieuws

IZA-monitor over eerste lijn: groei capaciteit én wachttijden

11 sep om 16:15 uurtimer4 min
Twee jaar na de start van het Integraal Zorgakkoord (IZA) zijn de effecten in de praktijk nog niet echt zichtbaar…
Lees verder »

DentalRules Gebruikerscongres 2025: Een dag vol inspiratie in het Olympisch Stadion

4 sep om 15:15 uurtimer3 min

Heeft u zin in een dag vol inspiratie, praktische inzichten en waardevolle ontmoetingen?…

Lees verder »

Huisartsenorganisatie Medi-Mere pioniert succesvol met Juvoly-AI in telefonische triage

4 sep om 15:00 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Medi-Mere is de eerste die de slimme spraakherkenningstechnologie van Juvoly integreert in…
Lees verder »

Cobbler Cloud: een veilig en onafhankelijk alternatief voor grote cloudaanbieders

28 aug om 09:00 uurtimer5 min
De cloud is niet meer weg te denken uit de zorg, maar waar staan gevoelige patiëntgegevens eigenlijk? En hoe…
Lees verder »
Voordat je bij de Zelfzoekdokter op consult komt, communiceert deze hoofdzakelijk digitaal, geeft digitale tips, gebruikt fotodiagnostiek, adviseert via mail of app, gebruikt kunstmatige intelligentie. (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Van Flexdokter naar Zelfzoekdokter

27 aug om 14:45 uurtimer5 min

In de boekbespreking van ‘de Vragendokter’ van Jojanneke Kant vroeg Thieu Heijltjes zich af…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

‘Tandartsen staan overwegend positief tegenover AI’

20 aug om 12:15 uurtimer3 min
Tandarts Dilek Sezen-Hulsmans doet aan het Radboudumc promotieonderzoek naar de rol van kunstmatige intelligentie…
Lees verder »
flash_onNieuws

Tandartsen en orthodontisten steunen massaal bezwaarprocedure KNMT tegen NZa

20 aug om 11:30 uurtimer4 min
Meer dan 4.600 praktijkhoudende tandartsen en orthodontisten hebben zich aangesloten bij de bezwaren van de KNMT…
Lees verder »
Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

21 jul om 17:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »